REKLAMA

Błaszczak: Policjanci muszą być w miejscu, za które odpowiadają

  • Autor: PAP/JS
  • 26 września 2016 21:01
Błaszczak: Policjanci muszą być w miejscu, za które odpowiadają Szef MSWiA podczas uroczystości otwarcia posterunku, uhonorował wyróżnieniem "Młody Bohater" 14-letniego Konrada Myśliwca. (fot. MSWiA/twitter)

Policjanci muszą być w miejscu, za które odpowiadają; muszą być dostępni dla mieszkańców, tak żeby rzeczywiście było bezpiecznie – mówił podczas otwarcia przywróconego w Chmielniku (Świętokrzyskie) policyjnego posterunku, szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomniał, że upłynęło sześć lat odkąd w Chmielniku zamknięto policyjny posterunek. Zapewnił, iż rządowi PiS zależy, by mieszkańcy kraju czuli się bezpiecznie. - W związku z tym naprawiamy to, co przez osiem lat koalicja PO-PSL zepsuła, m. in zamykając posterunki policji. Twierdzenie, że policjant na telefon wystarczy, że zapewni bezpieczeństwo - tak jak mówiła poprzednia władza - było twierdzeniem fałszywym - ocenił.

- Policjanci muszą być w miejscu, za które odpowiadają. Policjanci muszą być dostępni dla mieszkańców, tak żeby rzeczywiście było bezpiecznie - podkreślił Błaszczak.

- W tym posterunku będą pracowali dzielnicowi. Oni będą dostępni dla mieszkańców. Ich zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Żadne ze zgłoszeń nie zostanie zlekceważone, każde zostanie rozpatrzone, na każde zostanie zwrócona uwaga. Bo w ten sposób możemy budować i w ten sposób budujemy etos służby - zapewnił.

Dodał, że obok programu otwierania wcześniej zamkniętych posterunków, wprowadzany jest program dotyczący mapy zagrożeń bezpieczeństwa. - To jest forma trwałych konsultacji społecznych, tak żeby każdy poprzez internet mógł zwrócić uwagę na zagrożenia jakie są w miejscu jego pracy, zamieszkana - mówił. Podkreślał konieczność współpracy policji ze społeczeństwem, szczególnie społecznością lokalną.

Posterunek w Chmielniku (pow. kielecki) znajduje się na osiedlu, na parterze budynku spółdzielni mieszkaniowej, w pobliżu siedzib szkół. Będzie tu pracowało siedmiu policjantów, w tym dwóch dzielnicowych.

Szef MSWiA podczas uroczystości otwarcia posterunku, uhonorował wyróżnieniem "Młody Bohater" 14-letniego Konrada Myśliwca. W lipcu w Koniemłotach (pow. staszowski) chłopiec uratował życie swojemu sąsiadowi - zaalarmował, że w jego domu jest pożar.

Akcja "Młody Bohater" to nowa inicjatywa ministerstwa, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda jest wręczana osobom poniżej 18 roku życia, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA