REKLAMA

Błaszczak: Tusk grozi Polsce w sprawie uchodźców

  • Autor: bad/PAP
  • 18 maja 2017 13:13
Błaszczak: Tusk grozi Polsce w sprawie uchodźców Donald Tusk grozi Polsce? (fot.:EPP/flickr.com/CC BY 2.0)

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, komentując stanowisko rządu PiS ws. uchodźców, grozi Polsce - ocenił w czwartek minister SWiA Mariusz Błaszczak. W jego ocenie, zachowanie Tuska dowodzi, że słusznie PiS nie popierało jego kandydatury na stanowisko w Radzie.

- Donald Tusk grozi Polsce. Donald Tusk udowodnił, że w sprawach najważniejszych - a bezpieczeństwo należy do tej kategorii spraw - zajmuje stanowisko, które naraża Polskę na niebezpieczeństwo, bo wywieranie presji na polski rząd, by przyjmował uchodźców, to prosta droga do katastrofy społecznej, do tego, że w ciągu kilkudziesięciu lat Warszawa mogłaby wyglądać jak Bruksela - powiedział minister.

W Brukseli, jak mówił, "na ulicach są żołnierze, samochody wojskowe, wozy bojowe". - Nie chcę, by w Polsce były podobne obrazy - powiedział.

W ocenie Błaszczaka, mechanizm relokacji uchodźców nie rozwiązuje problemu, lecz go potęguje. - To zaproszenie dla kolejnych fal migracji do Europy - stwierdził.

Zdaniem ministra "Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że to jest mechanizm zupełnie nieskuteczny". - Dlaczego Polska nie może liczyć na Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej? Potwierdza się nasza teoria mówiąca o tym, że Donald Tusk jest nieporozumieniem, jeśli chodzi o stanowisko przewodniczącego Rady - powiedział Błaszczak.

Szef RE Donald Tusk oświadczył, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji. Dodał, że jest w stanie zrozumieć argumenty polskiego rządu, ale będzie wiązało się to z konsekwencjami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-05-19 06:09:34
    Volksdeutsch działa od 80 roku na rzecz niemiec i szkodę Polski.Od czasu zakończenia szkolenia w stasi ddr. A jego prawdziwe nazwisko to david dehl- żydREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA