REKLAMA

Bochenek: Wzywam Rzeplińskiego by wszedł na drogę legalizmu

 • Autor: PAP/GP
 • 23 sierpnia 2016 14:39
Bochenek: Wzywam Rzeplińskiego by wszedł na drogę legalizmu Rzecznik rządu: Wszyscy obywatele są równi wobec prawa i temu prawu podlegają. Każdy kto narusza przepisy prawa, powinien ponieść odpowiedzialność. (fot.:PiS/youtube.com)

• Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński swoimi działaniami łamie prawo - powiedział we wtorek (23 sierpnia) rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Wezwał też prezesa TK, "aby wszedł na drogę legalizmu".

Bochenek odniósł się we wtorek (23 sierpnia) w Sejmie m.in. do działań prokuratury dot. prezesa TK.

W czwartek Prokuratura Regionalna w Katowicach poinformowała, że 20 lipca wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez Rzeplińskiego poprzez niedopuszczanie do orzekania trzech sędziów wybranych przez obecny Sejm.

Rzepliński powiedział PAP, że wszczęcie śledztwa to nieudolna próba ingerencji w niezależność i odrębność władzy sądowniczej.

"Wszyscy obywatele są równi wobec prawa i temu prawu podlegają. Każdy kto narusza przepisy prawa, powinien ponieść odpowiedzialność" - powiedział we wtorek rzecznik rządu.

Bochenek był też pytany o stanowisko europosła PiS Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Na Twitterze Ujazdowski napisał: "Wszczęcie przez prokuraturę post. ws TK to rażący błąd. Interes publiczny i szacunek dla instytucji wymaga wycofania się z tej decyzji".

Czytaj: Europosłowie PiS posprzeczali się o śledztwo wobec Rzeplińskiego

"Z perspektywy unijnych instytucji wszystko wygląda inaczej - powiedział Bochenek. - Myślę, że pan poseł powinien być osadzony bardziej w realiach polskiej polityki. Gdyby był, to znałby również przesłanki, dlaczego takie, a nie inne działania są podejmowane przez poszczególne instytucje. One wszystkie wynikają z obowiązujących ustaw" - zaznaczył.

Według Bochenka, Ujazdowski przedstawia "prywatne opinie".

"Prezes Rzepliński łamie prawo, łamie ustawy. Jego działania są absolutnie niepoparte żadnymi przepisami prawa. Nawołuję jeszcze raz prezesa Rzeplińskiego, aby wszedł na drogę legalizmu" - powiedział rzecznik rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Wenia 2016-08-28 11:32:49
  Do Tomek: Chyba szmata komunistyczna i tytuł nadany przez KC PZPR do którego należał !!! Niczym "Juliusz Cezar" Władza Absolutna!!! Ma być TAK JAK JA CHCĘ!!! I wydaje WYROKI OSTATECZNE !!! a JA MYŚLAŁEM że trybunał ma ORZEKAĆ !!! A nie stawiać się nad WŁADZĄ USTAWODAWCZĄ(Sejm,Senat,Prezydent)!!! Ja PO-PSL uchwalało rażąco szkodliwe dla Polski ustawy , to rzeplichy nie było i nikt nawet nie słyszał o TK,choć PiS zaskarżał te ustawy!!! Choćby ta z czerwca 2015 r,rzeplicha nie reagował. A teraz wszystko ZŁE !!! I od pół roku wiem że mamy TK i RPO. Wcześniej ich nie było ,albo nie robili NIC !!!
 • eugeniusz 2016-08-26 13:39:20
  Wielka szkoda Panie Rafale, że Pan przed objęciem funkcji nie zapoznał się z podstawowymi zasadami funkcjonowania Naszego Państwa. Oczywiście nic by to nie dało pod takim "dowódcą" jak J.P. Kaczyński, ale przynajmniej można by powiedzieć... idzie młode jest nadzieja... A tak, mamy do czynienia z kolejnym młodzieńcem, który całą karierę opiera na politycznym Kolesiostwie. Zły to znak, sorry: bardzo zły dla Naszej R.P..
 • Tomek 2016-08-26 11:33:03
  Naucz się gówniarzu że Rzeplińskiego to jest dla ciebie Pan Prof. Rzeplińskiego.Naucz się chłystku trochę kultury.
 • prawnik 2016-08-23 15:30:58
  Jeśli wszyscy to pisiory też....i chyba to nastąpi....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA