REKLAMA

BOR: Jesteśmy gotowi do zabezpieczenia wizyty Donalda Trumpa

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2017 17:45
BOR: Jesteśmy gotowi do zabezpieczenia wizyty Donalda Trumpa BOR zakończyło przygotowania oraz przeszło do fazy realizacji operacji ochronnej związanej z zabezpieczeniem szczytu Trójmorza oraz wizyty Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie (fot.bor.gov.pl/Jakub Gruca)

Biuro Ochrony Rządu jest gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa szczytu Trójmorza i wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa - poinformowała rzeczniczka prasowa BOR mjr Katarzyna Kowalewska.

Prezydent USA Donald Trump będzie przebywał w Polsce w środę i czwartek. Do stolicy przyleci w środę wieczorem, a odleci wczesnym popołudniem w czwartek.

Jak przekazała Kowalewska, w środę BOR zakończyło przygotowania oraz przeszło do fazy realizacji operacji ochronnej związanej z zabezpieczeniem szczytu Trójmorza oraz wizyty Prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie.

Zgodnie z ustawą o BOR, to na polskiej formacji spoczywa główny ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób ochranianych biorących udział w szczycie.

"Szczególnie dużym wyzwaniem jest towarzysząca szczytowi Trójmorza wizyta Prezydenta USA. US Secret Service i BOR darzą się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem, które zostały poparte doskonałym partnerstwem na przestrzeni lat. Po raz kolejny służby amerykańskie powierzają bezpieczeństwo własnego prezydenta Biuru Ochrony Rządu, które w pełnym zakresie odpowiada za założenia dotyczące bezpieczeństwa miejsc czasowego pobytu, ochronę osobistą, a także koordynację działań BOR ze służbami polskimi oraz Secret Service" - podała rzeczniczka prasowa BOR. W ramach współpracy, służby wymieniają się także wiedzą, bazą szkoleniową oraz doskonalą metody współdziałania.

Kowalewska podkreśliła, że nadchodzące wydarzenie wymagało kompleksowego planowania i wielomiesięcznych przygotowań, ponieważ jego złożoność jest porównywalna do Szczytu NATO zorganizowanego w 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA