REKLAMA

BOR ochrania Beatę Kempę. Powodem mają być pogróżki

  • Autor: GP
  • 07 września 2016 09:45
BOR ochrania Beatę Kempę. Powodem mają być pogróżki Beata Kempa doczekała się pozytywnej decyzji o ochronie. Minister potwierdziła, że grożono jej śmiercią. (fot.:youtube.com)

• Po pogróżkach zdecydowano się przyznać ochronę polityk PiS, szefowej KPRM, Beacie Kempie.
• Kempa uzasadniła, że w pogróżkach grożono jej śmiercią, a sytuacja zagrożenia powoduje u niej stres.

Członek Rady Ministrów w randze ministra i szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa dostała ochronę Biura Ochrony Rządu (BOR). Od dwóch miesięcy towarzyszą jej ochroniarze, ale powody tego działania udało się ustalić dopiero teraz.

"Super Express" dowiedział się, że Kempa była obiektem pogróżek.

- Straszono mnie, że mi głowę utną albo mnie zabiją - przytacza wypowiedź chronionej gazeta.

Kempa mówiła, że sytuacja jest wysoce niekomfortowa, bo wymusza na niej lęk o własne życie i stres.

Biuro Ochrony Rządu to formacja działająca w ścisłym otoczeniu najważniejszych osób w państwie i zapewniająca im profesjonalną ochronę. Osobami, które zawsze są pod ochroną funkcjonariuszy to premier, prezydent i ich bezpośrednie rodziny, a także byli prezydenci i premierzy. Powodem takiego działania jest ich działalność publiczna, ale i dostęp do tajemnic państwowych.

BOR często chroni też ministrów, którzy są kluczowi z punktu widzenia interesu państwa.

W uzasadnionych przypadkach, takich jak pogróżki skierowane pod adresem Beaty Kempy, BOR na wniosek szefa MSWiA (Mariusz Błaszczak) może objąć ochroną inne osoby.

BOR w swojej tradycji nawiązuje do pierwszych formacji ochronnych II RP, które powołano po zamachu na prezydenta Gabriela Narutowicza. Formacja, która istnieje dzisiaj powstała w 1956 roku.

BOR działa w strukturze MSWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA