REKLAMA

Borys Budka o rekonstrukcji rządu: Jarosław Kaczyński na premiera, Morawiecki niewiarygodny

  • Autor: WK
  • 05 grudnia 2017 14:26
Borys Budka o rekonstrukcji rządu: Jarosław Kaczyński na premiera, Morawiecki niewiarygodny - Jeżeli będzie rekonstrukcja, to tylko po to, by zająć czymś opinię publiczną, odwrócić uwagę od ustaw sądowniczych, Kodeksu wyborczego - uważa Borys Budka, były minister sprawiedliwości. (Fot. borysbudka.pl)

Każdy, kto zostanie premierem poza Jarosławem Kaczyńskim będzie tylko premierem figurantem. Wiemy doskonale, że decyzje zapadają gdzie indziej. Wszystkie te najważniejsze i tak podejmuje prezes Kaczyński. Każda inna propozycja kandydatury na premiera jest oszukiwaniem Polaków - przekonywał wnp.pl Borys Budka (PO), były minister sprawiedliwości.

- Po ludzku współczuję premier Beacie Szydło, która musiała udawać przed Polakami, że o czymś decyduje, a teraz pisowskie kierownictwo jednym pociągnięciem mówi jej: nie, będzie ktoś inny. Jeżeli będzie to wicepremier Mateusz Morawiecki, to znowu będzie to osoba, która jest wykonawcą partyjnych poleceń - nie ma wątpliwości Borys Budka.

[...]

- Jeżeli będzie rekonstrukcja, to tylko po to, by zająć czymś opinię publiczną, odwrócić uwagę od ustaw sądowniczych, Kodeksu wyborczego. Jedyna realna rekonstrukcja będzie wówczas, kiedy Jarosław Kaczyński zostanie premierem. Kaczyński powinien zostać premierem - uważa Borys Budka.

[...]

- W tym rządzie każdy zasługuje na dymisję oprócz Anny Streżyńskiej. Pani Streżyńska, która nie jest politykiem, tylko fachowcem, znajduje się jednak na cenzurowanym. Cenię też Jarosława Gowina, który jako jedyny potrafi prowadzić dialog społeczny. Jeśli chodzi o Konstytucję dla nauki, to w tym obszarze robi dobrą rzecz dla środowiska akademickiego, natomiast podejrzewam, że właśnie dlatego PiS nie dopuści do uchwalenia jego ustaw - mówi Borys Budka.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA