REKLAMA

Bosak rezygnuje, rewolucje u Kukiza

 • Autor: TM
 • 01 września 2015 17:59
Bosak rezygnuje, rewolucje u Kukiza Zaczął się wrzesień, a ostateczny kształt list jest ciągle nieznany - napisał Bosak. Fot. facebook.com

"Właśnie przekazałem Pawłowi Kukizowi informację o mojej rezygnacji z kandydowania z listy KWW Kukiz '15"- poinformował na Facebooku Krzysztof Bosak. Były szef Młodzieży Wszechpolskiej i poseł Ligi Polskich Rodzin miał być jedynką w rodzinnej Zielonej Górze.

Od dłuższego czasu miałem poważne wątpliwości czy udział w tej inicjatywie jest właściwym wyborem, lecz ze względu na pełnione role w ramach RN nie dzieliłem się nimi publicznie" - czytamy w oświadczeniu.

Ostateczny kształt list jest ciągle nieznany

Bosak informuje także o narastającym od jakiegoś czasu krytycyzmie w stosunku do decyzji i zaniechań najbliższego otoczenia lidera ruchu.

"Komitet Wyborczy Pawła Kukiza przybrał w sierpniu formę, której ani od strony politycznej, ani od strony organizacyjnej, nie mogę zaakceptować. Gdy w czerwcu rozmawialiśmy z Pawłem Kukizem o współpracy, mowa była o skupieniu wokół niego wszystkich środowisk „antysystemowej” prawicy. Postulowałem wówczas, aby dla bezpieczeństwa do końca lipca zamknąć listy wyborcze. Dziś zaczął się wrzesień, a ostateczny kształt list jest ciągle nieznany" - napisał Bosak.

Skrytykował decyzje personalne Pawła Kukiza, który miał obiecać narodowcom realny wpływ na dobór kandydatów do Sejmu i Senatu. Zdaniem Bosaka, na listach „pojawiły się kontrowersyjne osoby, o których podczas negocjacji w ogóle nie było mowy”.

"Rozwiąż Komitet Wyborczy"

Miało to podważyć powagę projektu Kukiz’15. Kończąc oświadczenie, Krzysztof Bosak podziękował za współpracę działaczom Młodzieży Wszechpolskiej, Kongresu Nowej Prawicy, Stowarzyszenia Koliber i Obozu Narodowo-Radykalnego.

Wcześniej list otwarty z wezwaniem do rozwiązania komitetu i rezygnacji z batalii o Parlament wystosował do Kukiza jeden z jego najbliższych współpracowników. "Rozwiąż Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15” i odwołaj start w wyborach" - napisał Janusz Sanocki, założyciel NSZZ „Solidarność” w Nysie i więzień polityczny PRL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Zbychu 2015-09-02 10:10:27
  Kukiz dawał nadzieje na zmianę, powinien był zgromadzić wokół siebie nowe twarze nie skażone polityką, ale dogadał się z niewłaściwymi ludźmi, wielka szkoda,
 • kaz. 2015-09-02 07:28:26
  polskie piekło; a mogło być tak dobrze ! po wynikach wyborów prezydenckich, gdy głosowałem na nowa nadzieje dla Polaków - KUKIZA, myślałem, że coś się ruszy, że rozwalimy układ Magdalenki i Okrągłego Stołu, , władzę nietykalnych Oligarchow z PO i PSL, co wysysają i zawłaszczają co Nasze !!!! i Naród.
 • IQ 2015-09-01 18:56:53
  kukiz = oszołomstwo i tragifarsa. Polski nie stać na kukizów , bosaków, leroyi, i innych pseudopatriotów, a bardziej chuliganów społęcznychREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA