REKLAMA

Brexit, Szydło: Polska zaproponuje reformy w Unii Europejskiej. 27 czerwca posiedzenie rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 25 czerwca 2016 15:00
Brexit, Szydło: Polska zaproponuje reformy w Unii Europejskiej. 27 czerwca posiedzenie rządu W porządku obrad Rady Ministrów znalazła się "Informacja dotycząca międzynarodowych aspektów podjęcia przez Wielką Brytanię, w drodze referendum, decyzji o wystąpieniu z Unii Europejskiej" (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Informacja ministra spraw zagranicznych dotycząca międzynarodowych aspektów Brexitu, to jeden z punktów posiedzenia rządu, które ma się rozpocząć w poniedziałek (27 czerwca) o godz. 10. Zazwyczaj obrady rządu odbywają się we wtorek.

W porządku obrad Rady Ministrów znalazła się "Informacja dotycząca międzynarodowych aspektów podjęcia przez Wielką Brytanię, w drodze referendum, decyzji o wystąpieniu z Unii Europejskiej". Ma ją przedstawić minister spraw zagranicznych.

Czwartkowe referendum rozstrzygnęło o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Według podanych w piątek ostatecznych wyników, 51,9 proc. Brytyjczyków, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za opuszczeniem przez ich kraj UE.

Czytaj też: Pod okupacją Unii Europejskiej wszystko zdycha

W reakcji premier Beata Szydło zapowiedziała, że Polska zaproponuje reformy, które są konieczne do przeprowadzenia w UE, aby stawała się ona silniejsza i by się rozwijała.

Z kolei klub PO wnioskował o zwołanie na środę 29 czerwca dodatkowego posiedzenia Sejmu, którego celem miałoby być "przeprowadzenie debaty związanej z wynikiem zakończonego w Wielkiej Brytanii referendum w sprawie dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Paweł 2016-06-26 21:04:52
    Pani PREMIER na Debacie PO !!! Proszę zaproponować wyjazd ALIMENCIARZA(KOD) i SCHETRU z NOWOCZESNĄ w "OBRONIE " DEMOKRACJI!!! Kijowski.Schetyna i Petru TO jedyny RATUNEK dla ANGOLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A i z UE. Schulza i Timmermansa do zbadania "ŁAMANIA" DEMOKRACJI w Anglii!!!!! Oni nie mogą wyjść z UNII!!!!!!! Ma być TAK jak BYŁO!!!
  • vdziwny 2016-06-26 19:37:53
    Państwo w pieluchach demokrytycznych będzie pouczało dziadków i ojców jak bronić demokracji, praw człowieka i ochrony przed dewastacją środowiska. Polska, która przestała być państwem prawa będzie pouczać, zamiast się uczyć!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA