REKLAMA

Brexit: Wielka Brytania jednak zostanie w UE? Tusk i Juncker: Nasze drzwi pozostają otwarte

  • Autor: PAP/AT
  • 16 stycznia 2018 11:37
Brexit: Wielka Brytania jednak zostanie w UE? Tusk i Juncker: Nasze drzwi pozostają otwarte Nigel Farage i Arron Banks zasugerowali poparcie dla powtórzenia referendum w sprawie Brexitu (fot.shutterstock)

Unia Europejska jest otwarta na ewentualną zmianę decyzji Wielkiej Brytanii w sprawie opuszczenia Wspólnoty - zadeklarowali szef Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.

"Jeśli rząd Wielkiej Brytanii będzie się trzymał decyzji opuszczenia UE, Brexit stanie się rzeczywistością ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami tego kroku w marcu przyszłego roku. Chyba że nasi brytyjscy przyjaciele zmienią zdanie. Czy to nie David Davis (minister ds. Brexitu - red.) powiedział: jeśli demokracja nie może zmienić zdania, przestaje być demokracją?" - mówił Tusk w czasie sesji plenarnej europarlamentu.

Czytaj też: Brexit bez unijnego rynku dla Wielkiej Brytanii

"Przewodniczący Tusk powiedział, że nasze drzwi wciąż pozostają otwarte. Mam nadzieję, że zostanie to usłyszane w Londynie" - podkreślił z kolei Juncker.

Jeśli rząd Wielkiej Brytanii będzie się trzymał decyzji opuszczenia UE, Brexit stanie się rzeczywistością. Chyba że nasi brytyjscy przyjaciele zmienią zdanie - powiedział Donald Tusk (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident)

Słowa te padają kilka dni po tym, gdy były lider eurosceptycznej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa Nigel Farage i współzałożyciel wpływowej kampanii Leave EU na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE Arron Banks zasugerowali poparcie dla powtórzenia referendum w sprawie Brexitu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA