REKLAMA

Brudziński, Szydło, Błaszczak, Macierewicz, Kamiński, Lipiński. Oto kandydaci na wiceszefów PiS

  • Autor: bad/PAP
  • 11 września 2016 14:35
Brudziński, Szydło, Błaszczak, Macierewicz, Kamiński, Lipiński. Oto kandydaci na wiceszefów PiS Kaczyński nie zgłosił kandydatury Kazimierza Michała Ujazdowskiego na członka Komitetu Politycznego PiS. Fot. twitter

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz, minister w KPRM Adam Lipiński – są kandydatami na wiceszefów PiS.

O tych kandydaturach, które zaproponował prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS, poinformowała na Twitterze rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Kaczyński zaproponował także Brudzińskiego na szefa Komitetu Wykonawczego PiS, oraz wicepremierów: Piotra Glińskiego i Mateusza Morawieckiego jako kandydatów do Komitetu Politycznego PiS.

Według informacji PAP uzyskanych od polityków PiS, Kaczyński nie zgłosił kandydatury Kazimierza Michała Ujazdowskiego na członka Komitetu Politycznego PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tomek 2016-09-11 18:09:25
    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. KADRA WOJSKA POLSKIEGO GARNIZONU ELBLĄGREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA