REKLAMA

Brytyjska para książęca na spotkaniu z prezydentem i pierwszą damą

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lipca 2017 15:14
Brytyjska para książęca na spotkaniu z prezydentem i pierwszą damą Planowany jest spacer obu par po ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a o godz. 14.15 śniadanie wydane przez prezydenta RP i małżonkę z okazji wizyty pary książęcej. (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)

W poniedziałek po godz. 14. prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda przywitali na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego parę książęcą Cambridge Williama i Kate.

Spotkanie to pierwszy punkt trzydniowej wizyty pary książęcej w Polsce - pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszej poza krajami Wspólnoty Narodów, w której biorą udział ich dzieci, książę George i księżniczka Charlotta.

Na trasie przejazdu z lotniska i przed Pałacem Prezydenckim, brytyjskich gości witali warszawiacy.

Planowany jest spacer obu par po ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a o godz. 14.15 śniadanie wydane przez prezydenta RP i małżonkę z okazji wizyty pary książęcej.

Para prezydencka pożegna parę Książęcą o godz. 15.15. Następnie zaplanowano spacer po Krakowskim Przedmieściu - William i Kate przejdą od Pałacu Prezydenckiego pod pomnik Adama Mickiewicza.

Obie pary książęca i prezydencka udadzą się potem do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie spotkają się z weteranami. Para książęca weźmie też udział w spotkaniu z młodymi przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem odbędzie się przyjęcie w Łazienkach Królewskich, na którym książę William wygłosi przemówienie.

Drugi dzień wizyty William i Kate spędzą w Gdańsku. Wizyta pary książęcej zakończy się w środę prywatnym spotkaniem w Belwederze z parą prezydencką. Następnie Kate i William udadzą się do Berlina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA