REKLAMA

Budżety CBA, ABW, SKW pod lupą posłów

  • Autor: PAP
  • 21 czerwca 2016 18:53
Budżety CBA, ABW, SKW pod lupą posłów fot.fotolia

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych omówiła we wtorek (21 czerwca) po południu wykonanie budżetów polskich służb wywiadowczych za 2015 r. Posiedzenie komisji było zamknięte.

Posłowie zapoznali się z wykonaniem budżetu Agencji Wywiadu i Służby Wywiadu Wojskowego.

"Przedstawiono sprawozdania z działalności służb, w jakiś sposób była to kontynuacja audytów. Przedstawiono słabe strony, dobre strony, i rzeczy, które trzeba poprawić" - powiedział przewodniczący speckomisji Marek Opioła (PiS).

"Ten rok rozliczania się z byłym kierownictwem jest zakończony, jest sprawozdanie. Teraz jest nowa formuła i szefowie biorą za to pełną odpowiedzialność" - ocenił w rozmowie z PAP Opioła.

Przewodniczący nie chciał mówić o szczegółach przekazanych przez służby podczas posiedzenia. "Odbywało się w trybie ściśle tajnym, nie mogę udzielić żadnych dodatkowych informacji" - stwierdził.

W środę rano komisja będzie omawiać wykonanie budżetów trzech pozostałych służb - Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Na zakończenie posiedzenia ma przyjąć opinie dla sejmowej komisji finansów publicznych. Komisja zapozna się też ze sprawozdaniami z działalności CBA, ABW i SKW w 2015 r.

Posłowie przełożyli na środę (22 czerwca) wybór kandydatów na stałych doradców komisji.

Czytaj też: CBA weszło do wszystkich urzędów marszałkowskich

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA