REKLAMA

Burza po wpisie porównującym Kaczyńskiego do Hitlera

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 26 września 2016 20:39
Burza po wpisie porównującym Kaczyńskiego do Hitlera We wpisie z 23 września 2016 r. znalazło się porównanie lidera partii PiS do Hitlera (fot. pis.org.pl)

• "Niczym Führer. On też wszystko poświęcił dla narodu" - wpis o takiej treści pojawił się w piątek (23 września) na Twitterze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".
• Dotyczył on rozmowy o Jarosławie Kaczyńskim.

List w tej sprawie napisał do Krajowej Rady Sądownictwa wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

- Nie tylko osoby zawodowo związane z wymiarem sprawiedliwości, lecz także szeroką opinię publiczną zbulwersowały wpisy zamieszczone w serwisie społecznościowym Twitter na oficjalnym profilu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia" - informuje Łukasz Piebiak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jak przypomina, we wpisie z 23 września 2016 r. znalazło się porównanie lidera partii PiS do Hitlera. - Użyto przy tym sformułowania „Ein Volk, ein Reich, ein Führer” w kontekście sugerującym, że to nazistowskie zawołanie oddaje obecny sposób sprawowania władzy w Polsce. Inne wpisy pochodzące z tego samego źródła również wydają się wysoce niestosowne - twierdzi wiceminister.

Czytaj też: Minister Zieliński: Pan prezes mobilizuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy

Autorem treści okazał się sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Cezary Skwara – członek zarządu warszawskiego oddziału SSP „Iustitia”, który w związku z zaistniałą sytuacją złożył rezygnację z tej funkcji. 

Stowarzyszenie wydało zaś specjalny komunikat, w którym odnosi się do sprawy i przeprasza za nią:

"W związku z niedopuszczalnym w swej treści wpisem zamieszczonym w dniu 23 września 2016 r. o godz. 2:32 w serwisie społecznościowym Twitter na profilu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” Oddziału w Warszawie, Zarząd Oddziału Warszawskiego SSP „Iustitia” informuje, że odcina się od wskazanego wpisu. Podkreślamy, że wpis ten został umieszczony bez wiedzy i zgody Zarządu Oddziału i nie jest stanowiskiem Oddziału Warszawskiego. Jednocześnie zaznaczamy, że osoba odpowiedzialna za administrowanie profilem SSP „Iustitia” Oddziału Warszawskiego w serwisie Twitter została pozbawiona uprawnień administratora. Za zaistniałą sytuację przepraszamy".

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PiS Hańba Wstyd! 2016-09-27 07:35:36
  Do Bartek:Jeżeli ktoś ujawnia prywatną korespondencje między osobami prywatnymi nie politykami jest idiotą, sędzia który nie myśli i jest obojętny na destabilizacje kraju przez obłąkanego Kaczyńskiego byłby nie myślącym również idiotą . Zaskarżyłbym na jego miejscu powyższe do Sztrasburga "wolność słowa" zapłaćcie odszkodowanie z środków publicznych i zastanowicie się czy-został zmieniony ustrój w Polsce na socjalboszewizm czy-mamy ustrój demokratyczny, podobnie jak zrobił Kurski! Zaś odnośnie Ciebie człowieczku na głowę nic tobie nie pomoże,zjadłeś widocznie zbyt wiele koniny zatrutej przez Komitet Polityczny PiS Beaty Mazurek ze Stadniny koni Arabskich w Janowie Podlaskim.
 • Bartek 2016-09-26 22:18:38
  Do PiS!!! (PO-Hańba i Wstyd!): A tak po za tym wszyscy zdrowi!!!!?Lecz się chłopie ,jak ktoś porównuje kogo kol wiek z Hitlerem lub Stalinem największymi zbrodniarzami świata to nie jest NORMALNY!!! I tu nie chodzi o POGLĄDY...!!!!
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-09-26 21:00:09
  Adolf Hitler był patriotą, w związku z kryzysem gospodarczym Niemiec do którego doprowadzili chytrzy żydzi wybuchła II wojna światowa, zaś Jarosław Kaczyński jest wizjonerem skłócić Naród Polski-zdestabilizować kraj-oddać w ręce bolszewików jako zdobyczny bez walki gral.(społeczeństwo bez żadnych praw, odebrać im jeszcze promyk nadziei zniszczyć władzę sądowniczą).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA