REKLAMA

Burzliwe komentarze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

  • Autor: GP
  • 09 marca 2016 14:59
Burzliwe komentarze po wyroku Trybunału Konstytucyjnego Opozycja nazywa niewykonanie i niepublikowanie wyroku "zamachem stanu". (fot.:pixabay.com)

• Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał burzę komentarzy w sieci.
• Dziennikarze zaznaczają, że czeka nas dalsza część patu konstytucyjnego.
• Opozycja nazywa niewykonanie i niepublikowanie wyroku "zamachem stanu".

Po ogłoszonym w środę (9 marca) wyroku Trybunału Konstytucyjnego liderzy opinii publicznej komentują sam wyrok, wątpliwy w ocenie niektórych sposób przeprowadzenia orzekania i polityczne konsekwencje, jakie czekają nas w przyszłości.

Michał Zieliński, z Instytutu Obywatelskiego (instytucji związanej z PO) uważa, że jeśli premier Beata Szydło nie opublikuje orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - złamie prawo. Zwraca też uwagę, że wyrok w pewnym sensie został opublikowany, bo jest dostępny na stronach TK.

Dziennikarz Konrad Piasecki z RMF FM podchodzi do sprawy inaczej i stwierdza, że dopiero teraz czeka nas pat konstytucyjny:

Politycy mają już natomiast jasno sprecyzowane stanowiska. Adam Szejnfeld mówi o PiS:

Ryszard Petru:

Pojawiła się też informacja, że sędzie Julia Przyłębska, która zgłosiła zdanie odrębne, uznała wyrok za łamanie Konstytucji.

Są też opinie krytyczne wobec orzeczenia TK i Andrzeja Rzeplińskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA