REKLAMA

Bydgoszcz: Kto posłem? Oficjalne wyniki PKW

  • Autor: PAP
  • 27 października 2015 04:05
Bydgoszcz: Kto posłem? Oficjalne wyniki PKW Tomasz Latos zdobył rekordową liczbę głosów w całym okręgu wyborczym. Fot, tomaszlatos.pl

Tomasz Latos z PiS (PiS) i Zbigniew Pawłowicz (PO) uzyskali najlepsze wyniki w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim (nr 4) - wynika z protokołu okręgowej komisji wyborczej w Bydgoszczy.

PiS zdobyło pięć manatów, a PO - cztery. Po jednym mandacie uzyskały komitety Nowoczesna Ryszarda Petru, Kukiz'15 i PSL.

Rekordzista z PiS

Szef PiS w okręgu bydgoskim Tomasz Latos, którzy jest lekarzem i posłem od 10 lat, zdobył rekordową liczbę głosów w całym okręgu wyborczym - 40 288.

Ponownie do Sejmu zostali wybrani również jego koledzy partyjni: zasiadający od roku w Sejmie, a wcześniej wieloletni radny bydgoski Piotr Król - 10 773 oraz poseł od czterech lat, adwokat, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej Bartosz Kownacki - 9 044 głosów.

W Sejmie z ramienia PiS zadebiutuje dwoje bydgoskich radnych - Ewa Kozanecka, która zdobyła 6 851 głosów i Łukasz Schreiber, który zdobył 7291 głosów.

Dobry wynik Pawłowicz

Drugi wynik w okręgu uzyskał Zbigniew Pawłowicz (PO), który jest lekarzem, przez 18 lat kierował Centrum Onkologii w Bydgoszczy i był senatorem w latach 2007-2011, a obecnie jest radnym wojewódzkim. Głosowało na niego 32 552 wyborców.

Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych, poseł do 2001 i były wojewoda bydgoski, uzyskała 18 678 głosów. Ponownie mandaty zdobyli również jej koledzy: zasiadający w Sejmie od ośmiu lat Krzysztof Brejza - 15 951 głosów oraz poseł z 10-letnim stażem, wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Olszewski - 14 438 głosów.

Pozostałe mandaty przypadły: prowadzącemu firmę doradczo-księgowa Piotrowi Stasińskiemu (Nowoczesna Ryszarda Petru) - 12 017 głosów oraz dziennikarzowi i specjaliście public relations Pawłowi Skuteckiemu (Kukiz'15) - 11 089 głosów, a także posłowi pięciu kadencji Eugeniuszowi Kłopotkowi (PSL) - 9 143 głosy.

Do Sejmu nie dostali się m.in. startujący z listy PO posłowie Grażyna Ciemniak, Iwona Kozłowska i Łukasz Krupa, a także wojewoda Ewa Mes (PSL) i wicewojewoda Elżbieta Rusielewicz (PO).
Cztery lata temu w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim PO zdobyła sześć mandatów, PiS - trzy mandaty, a Ruch Palikota, PSL i SLD - po jednym mandacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Romek 2015-10-27 09:55:48
    Latos ktory glosowal przeciwko bydgoszczy jako metropolii i dostal najwiecej glosow? kto mieszka w tej bydgoszczy? to samo Olszewski co kreci lody jak moze. Ludzi na kogo wy glosujecie?!?!?! Jedyne szczescie ze nie dostal sie karierowicz Gralik co to tylko dla pieniedzy kandydowal.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA