REKLAMA

Caracale: PO zawiadomi prokuraturę. "Możliwe działania na szkodę Skarbu Państwa"

  • Autor: aw/PAP
  • 18 października 2016 11:23
Caracale: PO zawiadomi prokuraturę. "Możliwe działania na szkodę Skarbu Państwa" Andrzej Halicki (fot. facebook.com)

Platforma Obywatelska złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z tytułu niedopełnienia obowiązku i działania na szkodę Skarbu Państwa w związku z zakończeniem przetargu na Caracale.

"Dziś (...) składamy zawiadomienie do prokuratury, które oparte jest o artykuły Kodeksu karnego; stanowią one o możliwości popełnienia przestępstwa z tytułu niedopełnienia obowiązku i działania na szkodę Skarbu Państwa i na szkodę podmiotów, które są własnością Skarbu Państwa" - poinformował poseł PO Andrzej Halicki.

Czytaj też: Caracale: Gowin sceptyczny, Warszawa protestuje, a publicyści się dziwią

Jak tłumaczył sposób i charakter negocjacji zakupu helikopterów dla polskiej armii pozostawiał wiele do życzenia.

"Samo zerwanie negocjacji oznacza obniżenie poziomu bezpieczeństwa, niespełnienie oczekiwać wojska oraz niemożliwość realizacji zadań, które związane są z ratownictwem i innymi elementami, które miały spełniać śmigłowce zamawiane przez Wojsko Polskie" - podkreślił poseł.

4 października Ministerstwo Rozwoju poinformowało o zakończeniu rozmów z Airbus Helicopters, producentem Caracali, ws. umowy offsetowej dotyczącej kontraktu na zakup tych śmigłowców. Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział, że niebawem zaczną się rozmowy, w efekcie których jeszcze w tym roku siłom specjalnym zostaną dostarczone pierwsze śmigłowce Black Hawk, produkowane w PZL Mielec - zakłady te jako własność korporacji Sikorsky należą do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • puszatek 2016-10-18 16:36:20
    Cała ta PO wraz z PSLem i Nowoczesna POwinna się sama zaskarzyć do prokuratury.
  • Ciekawy 2016-10-18 13:19:28
    PO myśli, ze afery to nie ich specjalność?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA