REKLAMA

Caracale: Siemoniak ocenia, że PiS potrzebuje pieniędzy na "partyzantkę Macierewicza"

 • Autor: GP
 • 05 października 2016 09:56
Caracale: Siemoniak ocenia, że PiS potrzebuje pieniędzy na "partyzantkę Macierewicza" Tomasz Siemoniak inicjował przetarg na kupno francuskich śmigłowców. (fot.:facebook.com/Tomasz-Siemoniak)

• Tomasz Siemoniak nie jest zachwycony faktem, że zrezygnowano z kupna śmigłowców Caracal.
• Podejrzewa, że za fundusze zaoszczędzone na tym przetargu będą spełniane obietnice wyborcze PiS albo pomysły Antoniego Macierewicza.
• Na sugestie, że za jego czasu w MON dochodziło do nepotyzmu zaprzeczył. Twierdził, że nie zna osób, które wymieniał Macierewicz jako beneficjentów kontraktów z MON.

Tomasz Siemoniak (PO) komentował w radiu Zet w środę rano (5 października) wydarzenia z wtorku (4 października). Tego dnia poinformowano, że Polska wycofała swoją ofertę kupna francuskich śmigłowców bojowych typu Caracal. Kontrakt zbrojeniowy na te podniebne maszyny miał oscylować w granicach 13 miliardów złotych.

- PiS powiedział, gdy jeszcze był w opozycji, że zrobi wszystko by tę decyzję odwołać i tak się stało. Obawiam się, że będą polityczne konsekwencje tej decyzji - mówił Siemoniak, który był ministrem obrony narodowej, gdy podejmowano pierwsze próby negocjacji ze stroną francuską.

- Być może ministrowi rozwoju chodzi o 13 miliardów zł, których nie odda się na te śmigłowce - spekulował dalej polityk. W ramach umowy z francuską zbrojeniówką miano zakupić 50 maszyn wielozadaniowych dla Wojska Polskiego (WP).

Śmigłowce typu Caracal to konstrukcja francuska. Polska miała zakupić 50 maszyn. (źródło: wikipedia.org/GFDL)

Siemoniak przekonywał, że boi się o przyszłość sprzętu w polskim wojsku, bo każdy kolejny przetarg to stracone miesiące. - Boję się, że chodzi o pieniądze na obietnice PiS czy partyzantkę ministra Macierewicza.

Sprawa Caracali została rozstrzygnięta we wtorek popołudniu (4 października).

- Rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych obu stron uniemożliwiają osiągnięcie kompromisu, w związku z czym dalsze prowadzenie rozmów jest bezprzedmiotowe - głosi oświadczenie resortu rozwoju, w którym toczyły się negocjacje offsetowe związane z przetargiem na śmigłowce wielozadaniowe dla wojska.

Macierewicz widzi nepotyzm, Siemoniak mówi "nie znam tych nazwisk"

Drugim wojskowym tematem w komentarzu posła Siemoniaka była sytuacja w Polskiej Grupie Zbrojeniowej (PGZ). Minister Macierewicz zarzucił poprzednikom w MON, że wydawano środki z PGZ na doradztwo z firmami bliskich polityków PO.

Czytaj: Macierewicz chwalił sobie zmiany w PGZ

- PGZ nigdy nie podlegała ministrowi obrony - odpowiedział na antenie rozgłośni Siemoniak. - Nie było za moich czasów nepotyzmu w MON. Pisiewicze to specjalność ministra Macierewicza. - nawiązał Siemoniak do sprawy asystenta ministra obrony w rządzie Beaty Szydło.

- Macierewicz sypie nazwiskami osób, które nie są mi znane - konstatował polityk PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • komentator 2016-10-05 14:46:53
  No, widzę na tym forum jednego gostka, który pisze ten sam tekst pod różnymi nickami. Próbuje się dowartościować? Rozumiem, że teraz - za to i w odróżnieniu od PO - rządzą sami wybitni fachowcy: misiewicze bez wykształcenia, właściciele budek z kebabami i sekretarki w Radach Nadzorczych. Rzeczywiście dobra zmiana: stadniny załatwione w imię prywatnych interesów, armia bez śmigłowców na następne 4 lata, rząd rozdaje nie swoje pieniądze patologii (pewnie zależy mu na dobrych genach), na kopalnie dalej bulimy, a kościół katolicki "kupuje" za bezcen kolejne działki i nieruchomości... Jedziemy do Średniowiecza - i to szybko!
 • 4 2016-10-05 12:22:46
  Do PO-hańba i Wstyd!!!: siemoniak następny idiota z PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • v 2016-10-05 12:17:11
  Do PO-hańba i Wstyd!!!: siemoniak następny (...) z PO!
 • korekta 2016-10-05 11:29:54
  Do PO-hańba i Wstyd!!!: siemoniak następny (...) z PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Jakub 2016-10-05 11:23:36
  siemoniak ,schetru,tusk kopacz,sikorski,kluzik-łobuzik itd. to najwięksi szkodnicy PO!!! Dlaczego partią(PO) mających tylu mądrych CZŁONKÓW - RZĄDZĄ sami DEBILE!!!?
 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-10-05 11:00:49
  siemoniak następny (...) z PO !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA