REKLAMA

CBA: Jest zawiadomienie w sprawie przetargu na śmigłowce dla armii

  • Autor: PAP/JS
  • 19 października 2016 14:53
CBA: Jest zawiadomienie w sprawie przetargu na śmigłowce dla armii Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało zawiadomienie dotyczące możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii (Fot. www.cba.gov.pl).

• Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało zawiadomienie dotyczące możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.
• Zawiadomienie złożył poseł PiS Michał Dworczyk - poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

"To wniosek o dokonanie weryfikacji procedur przetargowych, zastosowanych w 2015 r. przy dokonywaniu wyboru dostawcy śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej armii" - powiedział  Kaczorek.

Uzasadnieniem wniosku są doniesienia medialne, w sprawie przetargu wygranego przez Caracale oferowane przez Airbus Helicopters - wyjaśnił.

Biuro zajmie się tym wnioskiem, przeanalizuje go i podejmie ewentualne działania w tej sprawie - zapewnił Kaczorek.

Na początku października Ministerstwo Rozwoju, które prowadziło negocjacje offsetowe, poinformowało o zakończeniu rozmów ws. śmigłowców H225M Caracal, uznając dalsze rozmowy za bezprzedmiotowe. Według rządu oferta Airbusa nie zabezpieczała interesów ekonomicznych i bezpieczeństwa Polski, a wartość proponowanego offsetu była niższa od oczekiwanej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA