REKLAMA

CBA kontroluje urzędy marszałkowskie. To polityczna zagrywka?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 16 czerwca 2016 13:01
CBA kontroluje urzędy marszałkowskie. To polityczna zagrywka? Chciałbym wierzyć, że CBA nie stało się policją polityczną tak jak to miało miejsce za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości – komentuje Wojciech Król (fot. facebook/Wojciech Król)

• Funkcjonariusze CBA rozpoczęli dzisiaj (16 czerwca) kontrole w 16 urzędach marszałkowskich.
• Kontrole mają potrwać do trzech miesięcy i dotyczą wydatkowania środków unijnych.
• CBA nie powinno być policją polityczną – mówi poseł Wojciech Król.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego kontrole CBA przeprowadzono jeszcze przed południem. Funkcjonariusze pojawili się osobiście i zapowiedzieli, że kontrola potrwa do trzech miesięcy.

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie marszałkowskim, do skontrolowania w tym przypadku jest 1,7 mld euro, które wydatkowano na ponad 5 tysięcy projektów.

Zobacz: CBA weszło do urzędów marszałkowskich. W tle wydatkowanie 17,3 mld euro

Sprawę skomentował dla nas poseł Wojciech Król z Platformy Obywatelskiej, były dyrektor gabinetu marszałka województwa. Jak przyznaje, sytuacja jest dość zaskakująca.

Wszyscy podejrzani o korupcję? 

- Chciałbym wierzyć, że CBA nie stało się policją polityczną tak jak to miało miejsce za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości – komentuje Wojciech Król. Jego zdaniem, wejście funkcjonariuszy do urzędów nie powinno mieć także charakteru prewencyjnego.

- Kontrola dokumentów w urzędach, jeśli nie ma związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, powinna odbywać się według pewnych standardów. Nie chce mi się wierzyć, aby CBA podejrzewało wszystkich urzędników we wszystkich Urzędach Marszałkowskich o działania niezgodne z prawem. Dlatego wejście z zaskoczenia ma inne cele - i niestety historia uczy, że mogą to być cele polityczne – zaznacza Król.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bezrobotny 2016-06-16 14:32:23
    Brawo , kontrole i to rzetelne , także w powiatach i gminach , gdzie są przy korytach skorumpowani działacze dawnego SB , PO i PSL , urządzili sobie z tych urzędów prywatne folwarki , szczególnie chodzi o zatrudnienie , dobra zmiana wymiotła ich z ciepłych posadek z ARiMR , agend ochrony środowiska , to teraz kolesie im ustawili konkursy w powiatach i gminach , aby ciągle mieć robotę lekką i przyjemną za dużą kasę , np. aparatczyki wracają do I stolicy Polski do starostwa i tak w całym województwie wielkopolskim , jak nie do marszałka , to do powiatu lub gminy. Niech wreszcie obecna władza to sprawdzi , dlaczego oni zawsze mają pracę , a młodzi bez układów na bezrobociu , bez środków do życia. Prosimy o zlikwidowanie tych układów kolesiowskich i sutenerstwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA