REKLAMA

CBA: Michał Kamiński nie kłamał

  • Autor: PAP
  • 21 września 2015 12:15
CBA:  Michał Kamiński nie kłamał Kamiński powiedział, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli CBA. Fot. premier.gov.pl

CBA zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Michała Kamińskiego i nie stwierdziło nieprawidłowości, które pozwoliłyby wszcząć postępowanie przygotowawcze w tej sprawie - informuje CBA. Kamiński powiedział, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli.

Rzecznik prasowy Biura Jacek Dobrzyński poinformował, że trwająca od marca kontrola zakończyła się w połowie września i objęła oświadczenia Kamińskiego z lat 2009-15.

W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby skutkować wszczęciem postępowania przygotowawczego - powiedział Dobrzyński. Zaznaczył, że nie może udzielić informacji o szczegółach kontroli.

"Taki będzie efekt kontroli CBA"

Kamiński jest sekretarzem stanu w KPRM, szefem Centrum Informacyjnego Rządu. Kontrola dotyczyła oświadczeń, które składał jako europoseł i urzędnik KPRM. Była prowadzona pod kątem prawidłowości i prawdziwości wpisanych danych, podobnie jak w przypadku oświadczeń innych osób zajmujących funkcje publiczne i zobowiązanych do składania takich deklaracji o stanie majątkowym.

Kamiński powiedział, że od początku był przekonany, że taki będzie efekt kontroli CBA.

Jestem człowiekiem uczciwym i składałem prawdziwe oświadczenia majątkowe, zgodnie z własnym sumieniem - powiedział.

Zegarek za 37 tys. zł

Media informowały, że Kamiński nie uwzględnił w oświadczeniu majątkowym zegarka wartego 37 tys. zł - miał go wpisać dopiero do ostatniego oświadczenia, mimo że miał go już od kilku lat.

Przypominały, że z podobnego powodu z polityki odszedł minister Sławomir Nowak.

W lipcu prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zegarka. Prokuratura uzasadniała wtedy decyzję tym, że zegarek był prezentem od żony, a on sam nie wiedział, jaka jest jego wartość. Oceniła, że Kamiński nie miał zamiaru zafałszowania swego stanu majątkowego i nie można się tu doszukać celowego działania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wolny 2015-09-21 14:50:03
    No tak nie wiedział jaka wartosć ...śmiechREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA