REKLAMA

CBA sprawdza PZU. Agenci szukają dowodów w Komisji Nadzoru Finansowego

  • Autor: GP
  • 24 czerwca 2016 09:51
CBA sprawdza PZU. Agenci szukają dowodów w Komisji Nadzoru Finansowego Agenci CBA przeprowadzają ostatnio szereg postępowań w samorządach i spółach Skarbu Państwa. (fot.:cba.gov.pl)

• W czwartek (23 czerwca) agenci CBA szukali dodatkowych informacji w sprawie PZU w Komisji Nadzoru Finansowego.
• Sprawa dotyczy informatycznego przetargu w państwowym ubezpieczycielu.

W czwartek (23 czerwca), Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) w ramach postępowania, którego centrum zainteresowania jest PZU, weszło do Komisji Nadzoru Finansowego. Śledczy poprosili i uzyskali dostęp do dokumentów, które pochodzą od ubezpieczyciela.

Przypomnijmy, że CBA wystosowało stanowisko w kwestii postępowania.

- Zabezpieczamy dokumenty dotyczące jednego z dużych projektów informatycznych - pisze o sprawie CBA na swojej stronie. W tle tej sprawy pojawił się jakiś czas temu lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski. Jego praca w PZU nie jest bezpośrednio związana z dochodzeniem, ale fakt, że pracował jako doradca właśnie w materii informatyzacji PZU nie jest dla opinii publicznej bez znaczenia - czytamy.

Komisja Nadzoru Finansowego to urząd dbający o stabilność funkcjonowania i bezpieczeństwo rynku finansowego w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA