REKLAMA

CBA w ministerstwie i na GPW. Nieprawidłowości przy prywatyzacji

  • Autor: PAP
  • 14 października 2015 15:05
CBA w ministerstwie i na GPW. Nieprawidłowości przy prywatyzacji CBA zabezpiecza dokumentację w Ministerstwie Skarbu i na GPW. Fot. cba.gov.pl

CBA na polecenie prokuratury zabezpiecza dokumentację w Ministerstwie Skarbu Państwa i na Giełdzie Papierów Wartościowych w śledztwie ws. nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech SA - podała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

Prokurator Waldemar Tyl z tej prokuratury powiedział PAP, że chodzi o wydane przez prokuraturę postanowienie o żądaniu wydania rzeczy, dotyczy ono MSP oraz "osoby z GPW, która wcześniej była pracownikem MSP".

Zaprzeczył, by ktokolwiek został zatrzymany w tej sprawie.

Prezes z funkcjonariuszami

Jak poinformowało biuro prasowe giełdy, prezes GPW Paweł Tamborski opuścił budynek w towarzystwie funkcjonariuszy CBA.

Nadal czekamy na jakieś oficjalne informacje - poinformowało biuro prasowe GPW.

Nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu?

Śledztwo dotyczące możliwych nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciechu SA prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Ma ono wyjaśnić m.in., czy ktoś nie przekroczył uprawnień, nie było korupcji lub prania pieniędzy.

Śledztwo dotyczy "niedopełnienia ciążących obowiązków i nadużycia udzielonych uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Skarbu Państwa w związku ze zbyciem przez SP w odpowiedzi na publiczne wezwanie KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments 37,9 proc. akcji Ciech SA za kwotę nie mniejszą niż 619 mln zł, czym wyrządzono państwu szkodę majątkową w wielkich rozmiarach".

Za taki czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Adam 222 2015-10-14 16:08:37
    Może wreszcie chociaż jednego złodzieja z PO zamkną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA