REKLAMA

CBA w siedzibie PZU. W tle audyt Ministerstwa Skarbu Państwa

  • Autor: PAP/JS
  • 16 czerwca 2016 09:05
CBA w siedzibie PZU. W tle audyt Ministerstwa Skarbu Państwa Działania CBA są efektem audytu przeprowadzanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa (Fot. Wistula, licencja CC BY-SA 3.0)

• Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumentację dot. jednego z dużych projektów informatycznych PZU.
• Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie - poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

W środę (15 czerwca) po południu agenci CBA weszli weszli do siedziby PZU przy ul. Jana Pawła II, w celu zabezpieczenia dokumentacji dot. jednego z dużych projektów informatycznych - poinformował PAP Piotr Kaczorek.

Według Gazety Polskiej, która napisała o sprawie, przetarg mógł kosztować Grupę PZU 200 mln zł. Chodzi o umowę na oprogramowanie zawartą w październiku 2004 roku przez PZU Życie.

"Na tę chwilę możemy potwierdzić, że służby państwowe zabezpieczyły dokumentację w spółce. PZU deklaruje pełną współpracę z właściwymi instytucjami celem pomocy w wyjaśnieniu sprawy" - poinformowało PAP biuro prasowe PZU.

"To pierwsze godziny tego postępowania, nie możemy ujawniać żadnych szczegółów" - powiedział Kaczorek.

Według mediów postępowanie to pokłosie niedawnego audytu przeprowadzonego przez resort skarbu.

Przypomnijmy, od 19 stycznia na czele PZU stoi 35-letni Michał Krupiński, który jest obecnie najmłodszym prezesem w historii PZU.

Natomiast 14 maja, rada nadzorcza PZU powołała w skład zarządu ubezpieczyciela Andrzeja Jaworskiego, posła PiS i przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA