REKLAMA

CBA wkroczyło do Ciechu i Kulczyk Holding. Korupcja w procesie prywatyzacji

  • Autor: GP
  • 06 kwietnia 2016 10:36
CBA wkroczyło do Ciechu i Kulczyk Holding. Korupcja w procesie prywatyzacji CBA jest służbą walczącą z korupcją już od dziesięciu lat. (fot.: pixabay.com)

• Funkcjonariusze CBA weszli w środę (6 kwietnia) do siedziby Ciechu i pomieszczeń Kulczyk Holding.
• Przeszukano też mieszkania byłego prezesa Ciechu Dariusza Krawczyka i jego zastępcy, podała Telewizja Republika.
• Czynności są związane z prywatyzacją Ciechu.

Warszawska prokuratura w związku z prowadzonym śledztwem zdecydowała się wystąpić do CBA o wsparcie. Agenci służby antykorupcyjnej weszli więc w środę (6 kwietnia) do siedziby Ciechu i pomieszczeń Kulczyk Holding.

Dochodzenie prokuratury ma wyjaśnić czy doszło do przekroczenia uprawnień, i czy nie było korupcji lub prania pieniędzy w czasie procedur prywatyzacji Ciechu. Śledztwo dotyczy „niedopełnienia ciążących obowiązków i nadużycia udzielonych uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Skarbu Państwa.”

Akcja funkcjonariuszy CBA trwa w kilku miejscach - m.in. w siedzibie Kulczyk Investments w Warszawie przy ulicy Kruczej i w siedzibie Ciech S.A. przy ulicy Wspólnej.

Jak poinformował na antenie Telewizji Republika dziennikarz Cezary Gmyz, CBA weszło też do mieszkań byłego prezesa Dariusza Krawczyka i jego byłego zastępcy, odpowiedzialnego za proces zbywania akcji spółki Ciech S.A." - czytamy na stronie TV Republika.

Informacje o działaniach funkcjonariuszy CBA w wymienionych miejscach potwierdził na antenie prokurator Włodzimierz Burkacki.

Wszystko zaczęło się, gdy Skarb Państwa zbył akcje Ciech SA. Ważną rolę w tym postępowaniu gospodarczym odegrała grupa Kulczyk Investments. Liczba akcji, które zbył Skarb Państwa to 37,9 proc., sprzedano je za kwotę nie mniejszą niż 619 mln zł.

Według prokuratury „wyrządzono państwu szkodę majątkową w wielkich rozmiarach”. Jeśli zostaną postawione zarzuty, kara grożąca za to przestępstwo to 10 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA