REKLAMA

CBA zatrzymało osiem osób w Wojskowej Akademii Technicznej

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 09:42
CBA zatrzymało osiem osób w Wojskowej Akademii Technicznej Korupcja w wyższej szkole już doczekała się pierwszych zatrzymań w marcu. (fot.:pixabay.com)

• Funkcjonariusze CBA we wtorek weszli do warszawskiej siedziby Wojskowej Akademii Technicznej.
• W postępowaniu dotyczącym korupcji zatrzymano osiem osób.
• Sprawa najprawdopodobniej jest związana z innym śledztwem, w którym zatrzymano pracowników uczelni w marcu.

Agenci CBA zdecydowali się wejść we wtorek (7 czerwca) do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W czasie interwencji zatrzymano osiem osób.

W marcu br. funkcjonariusze CBA z Białegostoku zatrzymali profesora Mariusza F. prorektora ds. Rozwoju Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zatrzymany został też Piotr S. pracownik działu Informatyki omawianej uczelni.

Zatrzymani mężczyźni prawdopodobnie zawierali pozorne umowy, bezprawnie przywłaszczając sobie środki finansowe przyznawane na projekty naukowe realizowane w Wojskowej Akademii Technicznej. Funkcjonariusze przeszukali ich biura zabezpieczając nośniki danych i dokumentację.

Później w prokuraturze profesor Mariusz F. usłyszał zarzut dotyczący niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę uczelni. Miała ona wynieść ponad 200 tysięcy złotych. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i utrudniania śledztwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA