REKLAMA

CBOS: NIK zyskuje. Polacy dobrze oceniają Najwyższą Izbę Kontroli

  • Autor: GP/PAP
  • 28 września 2016 11:31
CBOS: NIK zyskuje. Polacy dobrze oceniają Najwyższą Izbę Kontroli Prezes NIK może stracić immunitet. Wówczas prokuratura postawi Krzysztofowi Kwiatkowskiemu zarzuty. (fot.:youtube.com)

• Rzecznik Najwyższej Izby Kontroli, Dominika Terczyńska przytoczyła w internecie nowe badania CBOS.
• Wynika z nich, że odsetek Polaków dobrze oceniających NIK wzrósł do 42 proc.
• NIK jest pod presją posłów, którzy odrzucili sprawozdanie instytucji za 2015 rok, zdecydują też w najbliższym czasie, czy zostanie uchylony immunitet szefa NIK, Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Na Twitterze, 28 września nowymi badaniami CBOS chwaliła się Dominika Tarczyńska, rzecznik Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Wedle badań przeprowadzanych przez CBOS liczba osób zadowolonych z pracy Izby wzrosła do 42 proc. pytanych.

Odwołanie szefa Izby wisi na włosku, a Sejm nie przyjął sprawozdania izby

NIK w ostatnich tygodniach jest pod silną obserwacją opinii publicznej. Jest to spowodowane niepewną przyszłością szefa instytucji, Krzysztofa Kwiatkowskiego. Sejm rozpatruje wniosek o uchylenie immunitetu Kwiatkowskiemu, który jest podejrzewany o wpływanie na obsadę delegatur NIK w terenie.

Kolejnym elementem negatywnie wpływającym na obraz Izby jest nieprzyjęcie jej sprawozdania za 2015 roku przez Sejm.

Klub PiS opowiedział się w debacie za nieprzyjęciem sprawozdania NIK za 2015 r., jednocześnie podkreślając, że to nie jest wotum nieufności wobec pracowników instytucji. Pozostałe kluby przekonywały, że nie można kwestionować pracy wszystkich specjalistów i fachowców tej instytucji.

Sejm nie przyjął sprawozdania NIK 14 września.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski ocenił po decyzji posłów, że wynik jest  próbą wciąganie Izby w grę polityczną.

Ustawa o NIK nie precyzuje konsekwencji nieprzyjęcia sprawozdania przez Sejm.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA