REKLAMA

CBOS: Oceny rządu najlepsze od początku jego funkcjonowania

  • Autor: PAP/MN
  • 19 września 2017 15:28
CBOS: Oceny rządu najlepsze od początku jego funkcjonowania We wrześniu zadowolenie z rządu podskoczyło o 2 punkty proc. w porównaniu z sierpniem. (fot. Twitter)

We wrześniu do zwolenników rządu zaliczało się 43 proc. badanych - wynika z badania CBOS.

• Zadowolenie z premier Beaty Szydło deklarowało 52 proc. ankietowanych

• 53 proc. pozytywnie oceniło politykę gospodarczą.

• Opinie o rządzie są najlepsze od początku jego funkcjonowania - podkreśla CBOS.

We wrześniu do zwolenników rządu zaliczało się 43 proc. respondentów (o 2 punkty procentowe więcej niż w sierpniu). Przeciwników obecnej ekipy rządowej jest 30 proc.(spadek o 4 punkty). Obojętność wobec rządu, tak jak miesiąc temu, wyrażało 24 proc. ankietowanych.

Polepszyły się też notowania Beaty Szydło jako szefowej rządu. Zadowolenie z tego, że stoi ona na czele rządzącego gabinetu wyraża 52 proc. badanych (od sierpnia wzrost o 6 punktów procentowych). Niezadowolonych jest 37 proc. respondentów (spadek o 2 punkty). 11 proc. badanych nie miało w tej sprawie zdania.

Zobacz sondaż poparcia dla partii CBOS z 15 września

Lepsze niż miesiąc temu są także oceny polityki rządu w sferze gospodarki. Perspektywy poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku podejmowanych przez rząd działań dostrzega 53 proc. ankietowanych (wzrost o 4 punkty procentowe). Sceptycznie odnosi się do tego 37 proc. respondentów (spadek o 2 punkty). Niezdecydowanych było 10 proc. respondentów.Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" (328) przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7-14 września 2017 roku na liczącej 985 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA