REKLAMA

CDU-CSU, SPD za uchwałą o pojednaniu i współpracy z Polską

  • Autor: GP
  • 24 czerwca 2016 09:45
CDU-CSU, SPD za uchwałą o pojednaniu i współpracy z Polską Niemiecka flaga przed budynkiem Bundestagu w Berlinie. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Niemiecki parlament przyjął, niejednogłośnie, uchwałę o współpracy i pojednaniu między Polską i Niemcami.

Niemiecki parlament wyraził wolę współpracy i pojednania z Polską. Bundestag przyjął uchwałę poświęconą tej sprawie w czwartek (24 czerwca). Za tym dokumentem głosowały CDU-CSU, SPD. Zieloni i Lewica wstrzymały się od głosu.

Serwis Deutsche Welle na swoich stronach internetowych komentuje ten dokument niemieckich polityków.

- Wszyscy mówcy chwalili w dyskusji polsko-niemieckie pojednanie po II wojnie światowej jako podstawę zrastania się Europy. Podpisanie 17 czerwca 1991 roku traktatu o dobrym sąsiedztwie było punktem zwrotnym w historii trudnych, naznaczonych cierpieniem i nienawiścią stosunków między obydwoma krajami.

Czytaj: Rosjanie o Nord Stream 2 w ujęciu Polskich i Niemieckich władz

Nie obyło się jednak bez sporu. Dotyczył kwestii wypędzenia z tzw. ziem odzyskanych ludności niemieckiej. Miało to miejsce bezpośrednio po II wojnie światowej.

Za przyjęciem uchwały „Pojednanie, partnerstwo, współpraca – 25-lecie niemiecko-polskiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy” głosowali chadecy i socjaldemokraci. Niemieckie partie opozycyjne wstrzymały się od głosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA