REKLAMA

Cela plus: Kukiz'15 chce od PiS egzekwowania odpowiedzialności karnoskarbowej urzędników

  • Autor: GP
  • 29 sierpnia 2016 13:55
Cela plus: Kukiz'15 chce od PiS egzekwowania odpowiedzialności karnoskarbowej urzędników Paweł Kukiz (Kukiz'15) nawołuje do egzekwowania odpowiedzialności urzędników. (fot.:Kukiz15)

• Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 chce od PiS restrykcyjnego podejścia do decyzji urzędników, zwłaszcza ekonomicznych. Nazywa ten pomysł przewrotnie "Cela Plus".
• Paweł Kukiz argumentuje, że urzędnicy podlegają wyższym niż inne zawody wymogom moralnym i etycznym.
• Polityk powtarza też w tym kontekście, żądanie powołania komisji śledczej w sprawie reprywatyzacji.

Paweł Kukiz (Kukiz'15) w niedzielę (28 sierpnia) zaapelował na antenie TVN24 do polityków PiS, by bardziej restrykcyjnie podchodzili do decyzji podejmowanych przez urzędników, zwłaszcza ekonomicznych.

W wypowiedzi, której treść polityk potem zamieścił na portalu społecznościowym Facebook, Paweł Kukiz przypomina, że polscy urzędnicy nie są pociągani do odpowiedzialności za swoje decyzje.

- Wzywam PiS do stworzenia programu "Cela Plus". Doprowadzi on do odpowiedzialności karnoskarbowej urzędników. Urzędnik państwowy to osoba zaufania publicznego, która w sposób szczególny jest monitorowana i w sposób szczególny powinna być moralna i przyzwoita - postulował Kukiz.

- To nie jest żart - podkreślał polityk. - W mojej intencji byłby to program, który doprowadzi do odpowiedzialności karnoskarbowej urzędników.

W programie dla Polski Kukiz'15, który bazuje na ostrym kontraście między Ruchem Kukiza a partiami politycznymi, formacja często odwołuje się do licznych przykładów niszczenia decyzjami urzędniczymi przedsiębiorstw.

Kukiz'15 odwołuje się w swoim przekazie w mediach społecznościowych do tradycji II Rzeczpospolitej, w której za złe decyzje ekonomiczne dla kraju urzędnikom groziła nawet kara śmierci.

Temat pojawia się także w związku z gorącym tematem reprywatyzacji w Warszawie.

Reprywatyzacja w Warszawie

W myśl linii ruchu Kukiz'15, którą w poniedziałek rano (29 sierpnia) zaprezentował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, także Paweł Kukiz wzywa do dymisji prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

- Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji, a sprawą zwrotów nieruchomości - nie tylko w Warszawie - musi się zająć sejmowa komisja śledcza - przypomniał Kukiz. - Samo zwolnienie przez prezydent miasta kilku stołecznych urzędników stanowi dla nich niedostateczną karę - dodaje.

Czytaj: Wyborcy PiS chcą reprywatyzacji

W Warszawie trwa spór wywołany ujawnieniem kulis sprawy działki przy Chmielnej 70, którą zreprywatyzowano za bezcen, by następnie odsprzedać po wartości rynkowej. Działka leży w ścisłym centrum Warszawy.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zwołała na czwartek (1 września) nadzwyczajne posiedzenie Rady Miasta Stołecznego Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA