REKLAMA

Celnicy nie porozumieli się z rządem. Będzie nowa służba, której chce PiS?

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2016 09:44
Celnicy nie porozumieli się z rządem. Będzie nowa służba, której chce PiS? Służba celna w czasie pracy w centrum usługowym. (fot.:mf.gov.pl)

• We wtorek (7 czerwca) fiaskiem zakończyła się tura rozmów przedstawicieli celników i ministerstwa finansów. Rozmowy będą kontynuowane.
• Celnicy chcą gwarancji zatrudnienia od resortu, gdy wejdzie w życie nowa reforma służb skarbowych, w tym służby celnej.

We wtorek (7 czerwca) trwała sesja negocjacyjna między protestującymi celnikami, a stroną rządową, wspieraną przez przedstawicieli PiS. Jak podało radio RMF rozmowy będą kontynuowane w środę (8 czerwca) około godziny 12, ponieważ we wtorek nie przyniosły zbliżenia stanowisk.

Sprawa dotyczy propozycji rządowej połączenia służby celnej, urzędów skarbowych i kontroli skarbowej w nową administrację skarbową. Celnicy nie chcą takiego rozwiązania. Obawiają się zwolnień i redukcji etatów.

Ze strony rządu w rozmowach z celnikami biorą udział przedstawiciele ministerstwa finansów. Są oni zdeterminowani, by zmianę przeprowadzić - Jeśli chcemy reformować państwo, żeby było ono silne, to niestety pewne zmiany muszą nastąpić - uzasadniał twarde podejście rządu Marian Banaś, wiceminister i szef służby celnej.

Przedstawiciele celników chcą gwarancji zatrudnienia ze strony rządu, zwłaszcza po realizacji planów ministerstwa.

W tle sporu majaczy zagrożenie strajkiem służby celnej, który może utrudnić przepływ towarów przez polskie punkty graniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • podatnik 2016-06-08 13:54:21
    Służba Celna kolejny raz oszukana! Wykonują zadania równie niebezpieczne jak inne służby mundurowe tylko z tą różnicą iż natężenie ich pracy jest wielokrotnie większe niż u pozostałych. PiS miał znieść nierówności emerytalne oraz inne przywileje a okazuje się iż ponownie słowa nie dotrzymuje!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA