REKLAMA

Chadeccy politycy domagają się sankcji przeciwko Polsce

  • Autor: PAP/AS
  • 09 stycznia 2016 16:19
Chadeccy politycy domagają się sankcji przeciwko Polsce „Polski rząd musi wiedzieć: pewnych podstawowych wartości nie wolno w Europie naruszać” (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

Szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder opowiedział się za sankcjami wobec Polski, „jeśli kraj ten będzie w dalszym ciągu lekceważył normy państwa prawa”.

W wywiadzie dla tygodnika „Der Spiegel”, omówionym w sobotę 9 stycznia w wydaniu online, Kauder oświadczył m.in., że „kiedy stwierdza się naruszenia wartości europejskich, państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą mieć odwagę sięgnięcia po sankcje”.

„Polski rząd musi wiedzieć: pewnych podstawowych wartości nie wolno w Europie naruszać” – powiedział i wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska „dokładnie przyjrzy się teraz” sytuacji w Polsce.

„Spiegel” informuje, że „również przewodniczący grupy CDU/CSU w Parlamencie Europejskim Herbert Reul opowiedział się za karami finansowymi przeciwko Polsce”.

„Potrzebujemy sankcji gospodarczych, jeśli polityczne środki dialogu są nieskuteczne” – powiedział Reul „Spieglowi”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA