REKLAMA

Chełm i okolice: kto senatorem? Oficjalne wyniki PKW

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 18:47

Rektor PWSZ w Chełmie Józef Zając został ponownie wybrany na senatora w okręgu wyborczym nr 18 obejmującym Chełm i powiaty: chełmski, krasnostawski i włodawski – podała w poniedziałek oficjalnie Okręgowa Komisja Wyborcza w Chełmie.

Zając, startujący z komitetu PSL, otrzymał 42 083 głosy (49,11 proc). Pokonał zgłoszonego przez komitet PiS prawnika Henryka Ciocha, który w poprzedniej kadencji był senatorem w okręgu nr 16 obejmującym Lublin. Cioch uzyskał 32 009 głosów (37,36 proc.)

Trzeci kandydat w tym okręgu, lekarz weterynarii Rafał Stachura (niezależny), zebrał 11 591 głosów (13,53 proc.)

Frekwencja wyniosła 43,03 proc.

Zając ma 68 lat. Od 2001 r. pełni funkcję rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Jest matematykiem, specjalistą w zakresie zastosowań analizy zespolonej i ekonomii matematycznej. W 2002 r. otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego. Ma w dorobku ponad 90 prac naukowych, a także dwa podręczniki dotyczące nawigacji i frazeologii lotniczej. Wykładał m.in. na UMCS, KUL, University of Joensuu w Finlandii i Hokkaido University w Osace w Japonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA