REKLAMA

Chwedoruk: Zandberg wygrał debatę, ale to nie pomoże Partii Razem

  • Autor: AT
  • 21 października 2015 11:40
Chwedoruk: Zandberg wygrał debatę, ale to nie pomoże Partii Razem - Partia Razem mogłaby trafić na właściwy elektorat w Grecji, Hiszpanii czy Portugalii - twierdzi Rafał Chwedoruk (fot.partiarazem.pl)

Prof. Rafał Chwedoruk ocenił, że zwycięzcą wczorajszej debaty liderów został Adrian Zandberg. Twierdzi jednak, że jego wygrana nie przełoży się na wynik Partii Razem w wyborach

Według prof. Rafała Chwedoruka, politologa z Instytutu Nauk Politycznych wczorajszą debatę liderów wygrał Adrian Zandberg z Partii Razem.

Celne uwagi Zandberga

- Przede wszystkim za spójność jego wypowiedzi. Przedstawił także kilka ważnych tez. Na przykład tę, że jedyną możliwością uleczenia polskiej służby zdrowia jest wprowadzenie systemu budżetowego; celnie nazwał Polskę państwem z tektury, prezentował też lewicowe poglądy gospodarcze. Trochę gorzej poszło mu natomiast jeśli chodzi o uchodźców - wyjaśnił w wywiadzie dla serwisu "NaTemat".

Jednak uważa doskonały występ Zandberga nie przełoży się niestety na dobry wynik Partii Razem w wyborach ponieważ wyborcy lewicy w Polsce są umiarkowanie socjalni i tylko trochę antyklerykalni.

Partia razem nie osiągnie sukcesu w Polsce

Jak twierdzi politolog w "Na Temat" Partia Razem mogłaby trafić na właściwy elektorat w krajach takich jak Grecja, Hiszpania czy Portugalia.

- W Polsce natomiast młodzi nie są tak bardzo lewicowi. Są raczej indywidualistami, liberałami. Bardzo wiele musiałoby się jeszcze zmienić by Partia Razem mogła osiągnąć sukces - mówi Chwedoruk w "Na Temat".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA