REKLAMA

Cimoszewicz o Andrzeju Dudzie: To wstydliwy przypadek

 • Autor: GP
 • 09 marca 2016 08:58
Cimoszewicz o Andrzeju Dudzie: To wstydliwy przypadek Włodzimierz Cimoszewicz był wicepremierem, ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Wiele lat zasiadał w Sejmie i w Senacie RP. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Były premier, Włodzimierz Cimoszewicz w ostrych słowach podsumował ostatnie wypowiedzi i działania prezydenta Andrzeja Dudy.
• Zdaniem byłego polityka SLD prezydent nie jest samodzielnym politykiem, tylko "marionetką".

Włodzimierz Cimoszewicz, wieloletni polityk formacji lewicowych, we wtorkowy wieczór (8 marca) był gościem TVN 24. W rozmowie na antenie stacji skomentował ostatnie słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który przemawiał w Otwocku na spotkaniu z obywatelami. Prezydent w mocnych słowach mówił tam o polityce opozycji, formacjach odsuniętych od władzy w 2015 roku i protestach jakie organizuje KOD. Prezydent mówił także o sytuacji międzynarodowej i zainteresowaniu instytucji europejskich - Rady Europy i Komisji Europejskiej - sytuacją w Polsce.

- Prezydent nie jest głową państwa, to wstydliwy przypadek - podsumowywał słowa prezydenta Cimoszewicz. - Wybrano marionetkę na to stanowisko. To wstyd dla demokratycznej Polski, by mieć taką władzę - kontynuował mówiąc także o rządzie.

Przeczytaj: Lider PO skomentował działania Andrzeja Dudy

W ocenie Cimoszewicza, PiS od początku sprawowania władzy w Polsce dąży do zastopowania działania Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem rząd i większość rządząca bała się, że Trybunał zatrzyma już wprowadzone lub wprowadzane zmiany, w tym ustawę o policji, o służbie cywilnej i wiele innych.

- W stanie wyższej konieczności Trybunał może opublikować wyrok na swojej oficjalnej stronie lub w mediach w drodze obwieszczenia - komentował dalej Cimoszewicz, odnosząc się do komentarza pani premier, która nie wyklucza, że Kancelaria Premiera nie oblikuje wyroku TK.- Publikacja ma na celu dotarcie do obywateli i ta metoda byłaby pewnie nawet skuteczniejsza niż Dziennik Ustaw - podsumowuje polityk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (11 komentarzy)

 • Monika 2016-05-01 04:19:50
  Do AK: KWACH-ALKOHOLIKA, BOLKA-KAPUŚ i SZOGUN-ŁĄCZĘ SIĘ w BULU i NADZIEJI....Polsce przynosili tylko WSTYD WSTYD i WSTYD!!!!!! BYŁBY jeszcze podpis CZWARTY KC PZPR - JARUZESKI STAN WOJENNY !!! WIDAĆ Z KIM TRZYMAŁ WAŁĘSA i KOMU SŁUŻYŁ "TW"-BOLEK!!!!!! Pewnie tych POPIERASZ!!!!!!? Pozdrawiam
 • AK 2016-03-12 00:17:52
  Do juchas56: Ty się w moim imieniu nie wypowiadaj, plebsie umysłowy. Jestem Polką i wstyd mi za takiego Prezydenta, która się nawet macierzysta uczelnia wstydzi!
 • wietrzenie 2016-03-09 14:44:11
  Wara socjalizmowi od naszego WYBITNEGO I UCZCIWEGO PREZYDENTA. Ponadto jest człowiekiem idiotą , gdyż ludzi nie odmienia się przez przypadki - kłania się gramatyka języka polskiego , ale on jej nie zna - aparatczyk uczelni republik radzieckich. Zdrowia i wytrwałości PANIE PREZYDENCIE - w przeprowadzaniu porządków w naszym domu.
 • juchas56 2016-03-09 14:34:10
  Kim jest Cimoszewicz ? że ma czelnośc obrażac naszego Polskiego prezydenta .My Polacy popieramy z całego serca wszystko to co robi nasz prezydent i wara obcym od niego ...
 • Jonasz 2016-03-09 14:18:46
  A po co do niej apelować ona przecież nic z tego nie rozumie,jako marionetka zachowuje się prawidłowo,a nawet jak grzeszy to spowiednika pod ręką.
 • gajowy 2016-03-09 13:50:12
  Jak to się stało, że Cimoszewicz tak często ostatnio "gwiazdoruje" w nieprzychylnych Polsce mediach ? Przecież zapowiadał, że odejdzie z polityki kiedy synalek zajmie jego miejsce. Ulokował go wśród POkrętaczy, to niech zamknie wreszcie swoją szanowną gębę i wraca do głuszy gdzie tam się nadaje - między wilki.
 • Tede_2 2016-03-09 13:49:30
  To pan Cimoszewicz wg. IPN tw.Carex jest wstydem i cała jego polityczna formacja
 • łódkowy 2016-03-09 13:32:43
  Pan Cimoszewicz pewnie zapomniał kto go wylał na pysk razem z powodzią w 1997 r. za to tylko, że doradził Polskim Obywatelom aby na przyszłość ubezpieczali się od powodzi w PZU. Teraz zaś, "doradza" POkrętaczom, jak zniszczyć PiS. Zobaczymy, jaką za to dostanie "nagrodę" od nich i czy to podlizywanie się Platformie "obywatelskiej", wyjdzie mu na dobre.
 • endriu 2016-03-09 13:28:26
  JAk bull był na stołku to był GŁOWĄ PAŃSTWA ?A W/G CZERWONEJ MENDY obecny nie jest !PARODIA NA RESORACH !!!Do TWOREK Z IDIOTĄ !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA