REKLAMA

Cimoszewicz ocenia kandydatki na premiera. ”Nie ma prawa być szefem”

  • Autor: TM
  • 02 października 2015 10:47
Cimoszewicz ocenia kandydatki na premiera. ”Nie ma prawa być szefem” Cimoszewicz skrytykował zarówno Beatę Szydło, jak i Ewę Kopacz. Fot. rzym.msz.gov.pl

Jeżeli Beata Szydło bez mrugnięcia okiem potrafi opowiadać takie dyrdymały, to albo zupełnie się na tym nie zna, albo cynicznie kłamie - mówił Włodzimierz Cimoszewicz w Radiu ZET. Ocenił też Ewę Kopacz.

Włodzimierz Cimoszewicz uważa, że Beata Szydło nie ma kwalifikacji "ani związanych z wiedzą i doświadczeniem, ale także chyba moralnych", by pełnić tę funkcję po jesiennych wyborach.

"Albo się nie zna, albo kłamie"

Jeżeli bez mrugnięcia okiem potrafi opowiadać takie dyrdymały i twierdzić, że to nie pociąga za sobą konsekwencji finansowych nie do udźwignięcia, to po prostu kłamie. Albo zupełnie się na tym nie zna, albo świadomie, cynicznie kłamie. A polityk, który cynicznie kłamie, nie ma prawa być szefem rządu - ocenił Włodzimierz Cimoszewicz.

Polityk przypomniał, ze „na jednej z konwencji Prawa i Sprawiedliwości przedstawiała rozmaite obietnice. Z jej wyliczeń wychodziło, że wszystko jest do udźwignięcia, podczas gdy eksperci, do których mam większe zaufanie niż do propagandystów partyjnych, mówią coś zupełnie innego”.

Powtarzam: albo nie wie, albo cynicznie kłamie - podkreślił senator.

"Wiele się nauczyła"

Cimoszewicz ocenił też Ewę Kopacz.

Wyrobiła się, ale nie wzbudza we mnie entuzjazmu - dodał.

Jego zdaniem Ewa Kopacz w ostatnich tygodniach "pozwala sobie na wiele populistycznych pociągnięć i posunięć". Mimo to stwierdził, że Kopacz "wiele się nauczyła przez cały rok pełniąc funkcję premiera".

Roku nie zmarnowała. Sporo się nauczyła, wyrobiła się, popełnia mniej błędów, które widzieliśmy na początku. Z tego punktu widzenia jest lepiej przygotowana, chociaż entuzjazmu we mnie nie wzbudza - przyznał Cimoszewicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Tadeusz 2015-10-02 17:21:29
    A kto to jest Cimoszewicz? Jakiś były komuch zapewne. Ci tak się znali na r ządzeniu że w sklepach nie było nawet tego co miało być na kartki. Niech jedzie doradzać na Kubę.
  • _SROGI_ 2015-10-02 11:59:47
    A Cimoszewicz to taki fachowiec jak z koziej (...) trąbka...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA