REKLAMA

Co dalej z SLD po wyborach? To już koniec?

  • Autor: PAP
  • 28 października 2015 18:08
Co dalej z SLD po wyborach? To już koniec? W grudniu odbędzie się kongres, który podejmie decyzję o zmianach personalnych i organizacyjnych (fot. facebook.com/zjednoczonalewica)

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaplanował na 5 grudnia kongres partii, na którym zostanie podjęta decyzja o zmianach personalnych i organizacyjnych.

Leszek Miller zapewnił jednocześnie, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, "na kongresie pożegna się z funkcją przewodniczącego" i nie będzie już kandydował na stanowisko szefa partii.

Pytany o przyszłość SLD odparł, że woli, by tę decyzję podejmowali już jego następcy. Jak zaznaczył, "kongres jest władny podjąć każdą decyzję". W ocenie Millera, formuła Zjednoczonej Lewicy w dużej mierze wymaga kontynuacji. - Ale czy tak będzie czy nie, to jest decyzja wszystkich podmiotów wchodzących w skład koalicji. W najbliższych dniach i tygodniach będziemy prowadzić w tej sprawie konsultacje - dodał przewodniczący SLD.

Koniec SLD?

Sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski podkreślił z kolei, że "5 grudnia zapadną ostateczne decyzje", ale dzisiaj partia jest "bliżej tego, by powiedzieć tak Zjednoczonej Lewicy i powoli żegnać się z SLD".

"Odbędzie się kongres, który podejmie decyzję o zmianach personalnych i organizacyjnych" - zaznaczył.

Przyszłość Sojuszu - według Gawkowskiego - jest związana ze Zjednoczoną Lewicą. - Albo wszyscy pójdziemy do przodu, albo wszyscy utoniemy. Nie ma czasu na to, by zastanawiać się nad przeszłością, trzeba budować przyszłość - dodał. Przyznał także, że "jest część działaczy, którzy uważają, że trzeba budować szyld SLD". Jak dodał, jeśli lewica w Polsce ma się zmieniać, "musi zmienić się SLD".

Wyborcy chcą młodych

Zdaniem rzecznika Sojuszu Dariusza Jońskiego, wyborcy pokazali, że chcą zmiany pokoleniowej i "dużo głosów dostali ludzie z młodego pokolenia". "Chcemy iść szeroką formułą, wybrać nowego lidera" - zapowiedział Joński.

Według niego, Barbara Nowacka sprawdziła się jako lider Zjednoczonej Lewicy, "choć została zgłoszona zbyt późno". - Jest potencjał, ale trzeba szybko wyciągnąć wnioski i nie zawieść 1,1 mln wyborców. To musi być szeroka formuła, szersza niż SLD - uważa rzecznik SLD. Jak powiedział, wszyscy są gotowi na to, aby raczej poszerzać, a nie zawężać Zjednoczoną Lewicę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • przeciwnik lewicy 2015-10-29 09:34:27
    Trzeba przyznać , że PZPR i jej pogrobowcy trzymali się długo, ale na szczęście odchodzą do lamusa historii. Trzeba było 26 lat . Śmieszy mnie ten lament w mediach nad upadkiem lewicy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA