REKLAMA

Co z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego?

  • Autor: PAP/AT
  • 26 października 2017 07:35
Co z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego? Koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego czeka na przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów (fot.pixabay.com)

Są duże szanse, że w przyszłym tygodniu rząd przyjmie koncepcję w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego - mówi Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Koncepcja budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, inwestycji za 30 mld zł planowanej w Stanisławowie w gminie Baranów, od 3 października czeka na przyjęcie uchwały przez Radę Ministrów. W końcu się doczeka - czytamy "Pulsie Biznesu".

"Są duże szanse, że w przyszłym tygodniu koncepcję przyjmie rząd" - mówi, cytowany przez gazetę, Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Czytaj też: Wild: Centralny Port Lotniczy będzie najlepiej skomunikowanym miejscem w Polsce

"Puls Biznesu" informował wcześniej, że problemem były rozbieżności między pełnomocnikiem a MIB dotyczące połączeń kolejowych i budowy węzła kolejowego. Spór dotyczył też tego, czy tymi projektami torowymi mają zarządzać PKP PLK czy niezależna od nich spółka celowa.

Koncepcja przewiduje rozbudowę sieci połączeń, na które trzeba będzie znaleźć finansowanie i dopisać do Krajowego Programu Kolejowego - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA