REKLAMA

Co z podatkiem katastralnym? PO odpowiada PiS

  • Autor: PAP
  • 22 października 2015 18:24
Co z podatkiem katastralnym? PO odpowiada PiS - Nie będzie żadnego katastralnego, oni mają jakąś wybujałą wyobraźnię - odpowiada Kopacz (fot. facebook.com/PlatformaObywatelska)

Chcecie wprowadzić podatek katastralny od wartości nieruchomości? - pytali dziś PO przedstawiciele PiS-u. O takich planach mają świadczyć niektóre rządowe dokumenty.

Na konferencji prasowej w Sejmie Andrzej Adamczyk (PiS) ocenił, że "przygotowania do wprowadzenia do polskiego systemu finansowego podatku katastralnego trwają w rządach PO-PSL już od kilku lat".

Trwają przygotowania do wprowadzenia podatku

Poseł Prawa i Sprawiedliwości powołał się m.in. na założenia krajowej polityki miejskiej do 2020 roku. - W tym projekcie jest mowa o zreformowaniu systemu podatkowego od nieruchomości, np. poprzez wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości, czyli podatku katastralnego - zauważył Adamczyk.

- To jest dowód na to, że trwały i trwają przygotowania w obszarach rządowych, których celem jest wprowadzenie takiego podatku - ocenił Adamczyk.

Kopacz odpowiada

- Nie będzie żadnego katastralnego, oni mają jakąś wybujałą wyobraźnię. Trzeba było mnie od razu zapytać, a nie słuchać złych ludzi - skomentowała wystąpienia polityków PiS premier Ewa Kopacz w Katowicach.

Z kolei Marcin Święcicki (PO) stwierdził, że "PiS straszy podatkiem katastralnym, jakby PO miała go w swoim programie". - To, co chcemy zrobić w podatkach jest zawarte w naszym programie. Tutaj nie ma podatku katastralnego. Jest za to dobry, jednolity, progresywny podatek, który zastępuje całą masę podatków, składek i innych opłat, które płacą obecnie pracodawcy i pracownicy - mówił Święcicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • starsza 2015-10-23 08:32:45
    W programie także brakowało podwyższenia wieku do przejścia na emeryturę, rabunku pieniędzy z OFE, upadku giełdy po rozboju funduszy emerytalnych, wprowadzenia nowego przelicznika dla nowych emerytur, zmiany w zasiłku dla bezrobotnych, zmiany w eksmisjach z mieszkań, wprowadzenia nowych przepisów w windykacjach, opinii o własności stanu konta emerytalnego!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA