REKLAMA

Co z rekonstrukcją rządu?

  • Autor: aw/PAP
  • 09 listopada 2017 14:50
Co z rekonstrukcją rządu? Posiedzenie rządu (Fot. KPRM)

Decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu nie zapadły, trwają rozmowy i ustalenia - powiedział w czwartek (9 listopada) szef MSWiA Mariusz Błaszczak, pytany o szczegóły spotkania kierownictwa Zjednoczonej Prawicy.

"Szczegóły zostaną podane wtedy, kiedy zapadną decyzje. Jesteśmy w trakcie rozmów i ustaleń. Kiedy zostaną podjęte decyzje, wtedy zaprezentujemy te decyzje opinii publicznej" - powiedział minister na konferencji prasowej w Warszawie.

Indagowany, czy faktycznie decyzje jeszcze nie zapadły, Błaszczak dodał, że "decyzje jeszcze nie zostały podjęte". "Rozmawiamy na ten temat, rozmawiamy w gronie zarówno kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, jak i liderów partii koalicyjnych, gdyż w wyborach parlamentarnych w 2015 r. zwyciężył obóz Zjednoczonej Prawicy, a więc obóz składający się z Prawa i Sprawiedliwości, a także dwóch partii stanowiących koalicję" - powiedział.

W środę (8 listopada) odbyło się spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Wzięli w nim dział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro; wicepremier, minister finansów, minister rozwoju Mateusz Morawiecki; wicepremier, minister kultury Piotr Gliński; minister obrony narodowej Antoni Macierewicz; minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński; minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Senatu Adam Bielan i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana wcześniej w środę przez dziennikarzy o spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy podkreśliła, że zostanie na nim omówiona bieżąca sytuacja polityczna, w tym rekonstrukcja rządu, która - jak wskazała - "obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne".

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. W poniedziałek - jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek - premier Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która - jak dodał - będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA