REKLAMA

Coraz więcej pociągów na torach. Co na to resort infrastruktury?

  • Autor: PAP/Gazeta Polska codziennie
  • 05 października 2016 08:24
Coraz więcej pociągów na torach. Co na to resort infrastruktury? Od stycznia do sierpnia pociągi w Polsce przewiozły łącznie 195,5 mln pasażerów (fot.PTWP)

Pociągi w Polsce przewożą coraz więcej towarów i ludzi. Rosnąca popularności transportu kolejowego może sprawić, że pojawią się kłopoty z przepustowością linii.

Według danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego o rynku przewozów kolejowych, od stycznia do sierpnia pociągi w Polsce przewiozły łącznie 195,5 mln pasażerów - to prawie o 10 mln więcej niż przez osiem miesięcy 2015 roku - pisze "Gazeta Polska codziennie".

W transporcie towarowym wyniki za osiem miesięcy są o 1,8 proc. gorsze pod względem przewiezionej masy, bo przetransportowano tylko 141,8 mln ton, czyli o 2,6 mln ton mniej niż przed rokiem. Liderem w przewozach kolejowych pozostaje PKP Cargo, które przewiozło przez osiem miesięcy 43,5 proc. wszystkich ładunków. W przewozach pasażerskich pierwsze miejsce zajmują Przewozy Regionalne, które przetransportowały 27,2 proc. pasażerów.

Popularyzacja transportu kolejowego może sprawić, że pojawią się kłopoty z przepustowością linii, na których nie utworzono mijanek oraz torów do wyprzedzania. Resort infrastruktury zapewnia jednak, że zadba, by do tego nie doszło - czytamy w artykule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA