REKLAMA

Córka posła Piotrowicza dostała posadę w prokuraturze

  • Autor: GP
  • 28 września 2016 10:36
Córka posła Piotrowicza dostała posadę w prokuraturze Stanisław Piotrowicz jest przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.(fot.:PiS/youtube.com)

• Córka posła PiS została prokuratorem w Krośnie.
• Barbara Piotrowicz dostała posadę bez konkursu, bo PiS wymóg takowych zlikwidowało.
• Ale fakt, że jej ojciec Stanisław Piotrowicz był szefem tego oddziału prokuratury przez wiele lat, najbardziej bulwersuje i zastanawia prasę.

"Super Express" dotarł do informacji o córce posła Stanisława Piotrowicza. W Krośnie została ona prokuratorem. Gazeta podkreśla, że do tej pory Barbara Piotrowicz była adwokatem, a nie prokuratorem.

Gazetę najbardziej bulwersuje, że na stanowisko, które zajęła Barbara Piotrowicz nie było rozpisanego konkursu. Ta procedura jest zgodna z obowiązującym prawem, które PiS zmieniło przez działanie Zbigniewa Ziobry i resortu sprawiedliwości.

Podejrzenia o nepotyzm generuje też fakt, że poseł Stanisław Piotrowicz był w Krośnie szefem tego oddziału prokuratury przez wiele lat.

Sprawę osób zdobywających stanowiska za rządów PiS skomentował poseł PO Borys Budka. W wywiadzie radiowym w środę (28 września), rozmowa miała miejsce w eterze RMF FM, poseł oceniał: - PiS dokonuje dużego błędu w obsadzie osób na różne stanowiska w administracji rządowej, czy spółkach skarbu państwa.

Osoba posła Stanisława Piotrowicza jest pod silną krytyką opozycji, bo obecny poseł PiS nie ma nieposzlakowanej opinii. Piotrowicz w okresie PRL był bowiem prokuratorem. W ostatnich miesiącach, przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka był posłem forsującym zmiany w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Cyborg28 2016-09-28 16:28:56
    Święty Paweł, zanim ten przydomek otrzymał za popularyzowanie ewangelii i pozbawienie go życia przez ścięcie, był wcześniej prześladowcą chrześcijan, jako Szaweł z Tarsu. Dyktator naszego powstania narodowego Romuald Traugutt, zanim stracił życie, jako polski bohater i męczennik, zdobywał kwalifikacje wojskowe na carskich studiach i był carskim oficerem. W III R P nie mieliby szans, bo nie spali na styropianie podczas strajków antyreżimowych. Natomiast córka prokuratora - zdaniem aktualnych nadgorliwców - powinna zacząć pracę nie jako prokurator, ale zbieraczka chrustu na opał dla osób, które mają niską emeryturę, bo się im nie chciało ani uczyć, ani pracować i mało zarabiały. A że posadę objęła bez konkursu, którego wymóg zniosły władze zwierzchnie, tym gorzej dla niej. Nic to, że ukończyła studia i była adwokatem. Należy ją szczuć, bo "nie z naszej branży".
  • wujekcórkisiostry 2016-09-28 16:15:06
    Wałęsa zaś w okresie PRL-u był zwykłym kapusiem a potem wywindował się nawet na Prezydenta. Natomiast syn Tuska, do dzisiaj prowadzi intratny biznes na lotnisku w Gdańsku. Stanisław Piotrowicz i Jego córka, przy tłumie rekinów finansjery, spod szyldu POkrętaczy, to mały pikuś.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA