REKLAMA

Cymański ostrzega: będę patrzył Szydło na ręce

  • Autor: TM
  • 02 listopada 2015 13:41

Jeszcze karawana nie ruszyła, a już słyszę ujadanie. Apeluję do krytyków, żeby dali nam chociaż 100 dni na zmiany. Przecież jeszcze nie było ślubowania - mówił na antenie Radia Gdańsk poseł Tadeusz Cymański.

Polityk Solidarnej Polski zapowiedział, że będzie sprawdzał, czy przyszła szefowa rządu będzie realizowała program.

Dobry kandydat

To, że pani Szydło jest kandydatem na premiera i wszyscy są nią zachwyceni, to nie znaczy, że trzeba robić jakieś spekulacje. Jeszcze nie tak dawno pytano, kim jest Duda. Czy to był pierwszy rozdający? Był wybitny i zdolny, ale nie był rozpoznawalny. Wybrać dobrego kandydata na prezydenta lub premiera jest trudne - powiedział Tadeusz Cymański.

Jego zdaniem, spekulacje dotyczące innej kandydatury wynikają z medialnych plotek.

Przecież to nie jest towarzystwo jednakowych figurek. Ktoś musiał zrobić z igły widły. Być może sam Piotr Gliński wywołał te plotki. Ale słowo się rzekło - cała kampania była robiona z przesłaniem, że to Szydło będzie premierem - dodał Cymański.

500 zł tylko dla biednych

Potwierdził, że wprowadzenie programu 500 zł na dziecko to kwestia czasu.

Polska nie jest tak bogata, żeby kierować pomoc tam, gdzie ludzie sobie radzą. Jeśli jest małżeństwo i ktoś ma dobre dochody, to nie jest najlepszy adres do pomocy. Propozycja przyszłego rządu ma przekonać młodych ludzi do zakładania rodzin. Pytaniem jest tylko - kiedy zostanie wprowadzony? Jeśli ktoś nie wie, że 500 zł dla rodzin nie jest dużo, to jest z kosmosu. Ja mam 60 lat, ale trzeba myśleć, co będzie się działo za 20-30 lat. Musimy przełamać impas i przekonać młodych, by mieli dzieci. Jeśli tego nie zrobimy, to na polskich ulicach będzie dużo wózków, ale nie dziecięcych, a inwalidzkich - dodał.

Polityk zapowiadał też zaangażowanie PiS w politykę dla mniejszych firm. Grube ryby sobie radzą i mają kasę, a niektóre małe firmy bankrutują. Musimy się temu przyjrzeć - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA