REKLAMA

Czabański doprecyzował możliwą wysokość opłaty audiowizualnej

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 14:56
Czabański doprecyzował możliwą wysokość opłaty audiowizualnej Krzysztof Czabański jest głównym politykiem formacji rządzącej kreującym stanowisko PiS wobec mediów. (fot.:facebook.com/krzysztof.czabanski.3)

Nie jest wykluczone obniżenie składki audiowizualnej z 15 zł do ok. 12 zł - powiedział w poniedziałek (16 maja) w Toruniu pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański. We wtorek ma się odbyć wysłuchanie publiczne dot. projektu tzw. dużej ustawy medialnej.

Na projekt "dużej" ustawy medialnej składa się pakiet trzech propozycji ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej.

Czabański poinformował, że w związku z zaplanowanym wysłuchaniem wpłynęły uwagi dotyczące przede wszystkim składki audiowizualnej, także jej wysokości.

- Tutaj rozważamy, jeszcze przeliczamy i nie jest wykluczone, że obniżymy składkę z 15 zł do gdzieś w granicach 12 zł - powiedział.

Wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów podał, że w związku z zaplanowanym wysłuchaniem wpłynęło, jak powiedział, ileś uwag, za pośrednictwem mediów czy posłów.

- Wszystkie zostaną przeanalizowane - zadeklarował.

Jak dodał wiceminister uwagi dotyczą przede wszystkim przepisów w sprawie składki audiowizualnej, zwłaszcza tego, żeby w sposób maksymalny uniknąć dublowania opłat.

Czytaj: Jarosław Kaczyński nie chce spotkać się z opozycją i na jej warunkach rozmontować o TK

- Będziemy się starali wszystkie uwagi, propozycje jak to zmienić, zastosować- zapewnił Czabański. Dodał, że w przypadku rolników już projekt to reguluje i nie będzie dodatkowych opłat od dodatkowych liczników w gospodarstwie.

Oszacował, że w związku z wprowadzeniem opłaty audiowizualnej wpływy przeznaczone na funkcjonowanie mediów publicznych wzrosną trzykrotnie, w porównaniu z obecnymi przychodami z abonamentu.

Czabański poinformował, że do wysłuchania publicznego zgłosili się przedstawiciele ponad 70 organizacji, stowarzyszeń, związków zawodowych, wszystkie środowiska zainteresowane przyszłością mediów publicznych.

- Mam pewność, że wysłuchamy wielu cennych uwag, które przydadzą się w dalszej pracy nad tymi projektami - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA