REKLAMA

Czabański: Media publiczne idą w dobrą stronę. Komercyjne tworzą front propagandowy

  • Autor: PAP/AT
  • 26 stycznia 2017 08:43
Czabański: Media publiczne idą w dobrą stronę. Komercyjne tworzą front propagandowy Standardy, które powinny obowiązywać w dziennikarstwie, są nieraz naruszane - mówi przewodniczący Rady Mediów Narodowych (Krzysztof Czabański, fot.krzysztofczabanski.pl)

• Telewizja publiczna wypełnia "wyrwę", która była wcześniej w przekazie informacyjnym na polskiej scenie medialnej - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
• Zmieniamy media publiczne w dobrą stronę, popełniając błędy - ocenił Czabański.
• Jak ocenił, duża część mediów komercyjnych tworzy front propagandowy na rzecz opozycji.

Według Czabańskiego standardy, które powinny obowiązywać w dziennikarstwie, są nieraz naruszane. Ale - zastrzegł - "nie błądzi tylko ten, kto nic nie robi".

Pytany w Radiu ZET , czy telewizja publiczna narusza standardy dziennikarskie, Czabański powiedział: "Wszystkie media naruszają, to się może zdarzyć wszędzie". Jak dodał, jeśli popełni się błąd, to trzeba "posypać głowę popiołem". Przyznał m.in,. że poświęciłby więcej czasu WOŚP w "Wiadomościach" i doradzałby kontynuowanie współpracy TVP z WOŚP.

"Można powiedzieć, że media (publiczne) idą w dobrą stronę, tak bym oceniał, to nie jest dowcip. Oczywiste są różne błędy, różne media, w tym publiczne też popełniają błędy, to jest jasne" - dodał Czabański. Jego zdaniem, telewizja publiczna wypełnia "wyrwę", która była wcześniej w przekazie informacyjnym na polskiej scenie medialnej. "Na pewno jest większe spectrum niż w mediach komercyjnych, idę o każdy zakład" - podkreślił.

Czytaj też: TVP: Jacek Kurski zadłuża stację? Juliusz Braun szacuje, że jest już 200 mln zł długu

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych ocenił też, że duża część mediów komercyjnych uprawia "w istocie rzeczy propagandę". Jego zdaniem, media komercyjne tworzą w dużej mierze "front propagandowy" na rzecz opozycji. "Dobrze jest pokazać, co opozycja robi naprawdę" - dodał.

Pytany, czy telewizja publiczna chociaż raz skrytykowała rząd, Czabański powiedział: "Widocznie aż tak bardzo się ta krytyka nie należała". "Rząd bardzo ciężko pracuje i naprawdę warto pokazywać tę jego pracę, jeżeli są błędy, też warto je pokazywać, bo to służy higienie życia publicznego" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wdzivny 2017-01-26 20:27:55
    Skoro media publiczne sieją propagandę rządową, to musi istniec jakaś przeciwwaga, by można oceniać tę jedynie słuszną prawdę
  • radar 2017-01-26 09:50:37
    Media publiczne to gebelsowska propaganda pisuarów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA