REKLAMA

Czabański: sprawdzimy, czy władze mediów publicznych nie działają na ich szkodę

  • Autor: PAP
  • 27 listopada 2015 17:08
Czabański: sprawdzimy, czy władze mediów publicznych nie działają na ich szkodę Krzysztof Czabański (fot. Facebook)

Będziemy się uważnie przypatrywać, czy w ostatnim okresie przed reformą mediów ich władze nie działają na szkodę spółek - powiedział w piątek PAP pełnomocnik rządu ds. zmian w mediach Krzysztof Czabański. Zapowiedział, że do władz mediów publicznych zostaną wysłane pisma w tej sprawie.

Pełnomocnik rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji Krzysztof Czabański zapowiedział w rozmowie z PAP, że w przyszłym tygodniu do zarządów i Rad Nadzorczych publicznych mediów zostanie wysłane pismo, którego celem będzie przestrzeżenie ich przed działaniem na szkodę spółek.

"Chodzi o to, by władze nie zawierały kontraktów bardzo korzystnych dla jakichś podmiotów, ale na szkodę spółki. Nie chodzi np. o zatrudnianie, bo spółki muszą wykonywać swoje obowiązki. Nie mogą natomiast zawierać specjalnych, uprzywilejowanych kontraktów, które będą umożliwiały wyprowadzenie pieniędzy z firmy, albo zawierać umów na produkcję nikomu niepotrzebnego serialu na 10 lat do przodu" - wyjaśnił Czabański.

Czabański, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, został mianowany pełnomocnikiem rządu ds. przygotowania reformy publicznej radiofonii i telewizji, w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie odpowiadał za przeprowadzenie zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość przekształceń w publicznych mediach, w tym za przygotowanie nowej ustawy medialnej, która przesądzi o ich strukturze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gratuluję! 2015-11-27 18:06:37
    Oglądamy kolejną bajkę która się ziściła Kaczyńskim za komuny przedstawili ich wpajając jak z mlekiem matki" O dwóch takich co ukradli księżyc". Podczas drugiego posiedzenia sejmu RP VIII kadencji mogliśmy się przekonać iż, bajka ożyła, Kaczyński zawłaszczył Sejm, co potwierdził towarzysz komunistyczny z mównicy sejmowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Piotrowicz, sadysta niszczący Solidarność w walce o wolność i demokracje Prokurator ustroju socjalistycznego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA