REKLAMA

Czarny protest, Kempa: Protesty kobiet to walka polityczna

  • Autor: PAP/AT
  • 04 października 2016 12:56
Czarny protest, Kempa: Protesty kobiet  to walka polityczna W całej Polsce kobiety protestowały przeciwko ustawie o aborcji (fot.youtube)

• Projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji to projekt obywatelski, próba przyklejania go do PiS-u to akcja polityczna opozycji - oceniła w Sejmie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.
• Jak dodała, poniedziałkowe protesty to walka polityczna.

Kempa zauważyła w rozmowie z dziennikarzami, że projekt całkowicie zakazujący aborcji, przeciwko któremu protestowano w poniedziałek w całej Polsce, to projekt obywatelski, a nie PiS-u. "Przyklejanie projektu obywatelskiego do rządu i do PiS-u to jest akcja polityczna pewnych osób, które nie mają pomysłu na siebie, więc próbują to wykorzystać" - podkreśliła.

Na pytanie, kto stoi za tą "akcją polityczną" odpowiedziała: "opozycja, to oczywiste".

Kempa odnosząc się do poniedziałkowych protestów powiedziała: "Jeśli to by była rzeczywista walka o prawa kobiet, to nie miałabym nic przeciwko temu, ale rzeczywiście jest to walka polityczna". "To były kobiet, które reprezentowały swój pogląd, natomiast też jest sporo kobiet, które mają inny pogląd" - dodała minister.

Czytaj tez: Czarny protest zabawą kobiet? Waszczykowski się tłumaczy

Według niej należałoby spokojnie rozmawiać o prawie dot. aborcji, a "ulica nie jest w tym przypadku dobrym pomysłem".

Odnosząc się do obywatelskiego projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji podkreśliła, że nie popiera "od samego początku" karania kobiet za przeprowadzenie aborcji. "Na to np. mojej zgody w głosowaniu nie będzie i to jest jasne i oczywiste" - oświadczyła szefowa kancelarii premiera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA