REKLAMA

Czartoryski: Projekt dezubekizacyjny będzie rozpatrywany od nowa

  • Autor: PAP/JS
  • 15 grudnia 2016 15:37
Czartoryski: Projekt dezubekizacyjny będzie rozpatrywany od nowa Arkadiusz Czartoryski (PiS) (fot. Sejm/twitter)

Projekt tzw. ustawy dezubekizacyjnej, obniżający emerytury i renty b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL, będzie rozpatrywany od początku - poinformował szef sejmowej komisji AiSW Arkadiusz Czartoryski (PiS), przed rozpoczęciem obrad komisji.

Początkowo planowano, że Sejm będzie głosował ws. projektu w środę wieczorem. Jednak - jak poinformował marszałek Sejmu Marek Kuchciński - został on ponownie skierowany do sejmowych komisji: administracji i spraw wewnętrznych oraz polityki społecznej i rodziny, "w celu przygotowania poprawionego sprawozdania".

Czartoryski powiedział, że "przesłankami do ponownego rozpatrywania projektu są wnioski komisji ustawodawczej, wnioski mniejszości i zgłoszone poprawki". "Jesteśmy w sytuacji, w której będziemy ponownie rozpatrywali ten projekt" - powiedział tuż przed rozpoczęciem obrad komisji Czartoryski.

Rządowy projekt obniża emerytury i renty ponad 32 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Będą one mogły sięgną maksymalnie średniego świadczenia w ZUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA