REKLAMA

Czesi i Słowacy robią za Włochów na plakatach wyborczych partii

  • Autor: PAP/PSZ
  • 22 lutego 2018 15:43
Czesi i Słowacy robią za Włochów na plakatach wyborczych partii Lider Ligi Północnej Matteo Salvini na wiecu przedwyborczym (fot. cosimoattanasio / Shutterstock.com)

"Najpierw Włosi" - takie hasło widnieje na plakatach włoskiej Ligi Północnej zapraszających na wiec w Mediolanie, organizowany przed wyborami 4 marca. Media odkryły jednak, że na zdjęciach kupionych w agencji fotograficznej są Czesi i Słowacy.

Plakaty rozlepione w stolicy Lombardii informują o wiecu 24 lutego z udziałem przywódcy Ligi Matteo Salviniego na placu przed katedrą.

Obok zdjęcia lidera zamieszczono fotografie przedstawiające kobietę z dziewczynką na mediolańskim Piazza Duomo i mężczyznę z chłopcem na balkonie katedry, wśród jej wieżyczek.

Jest też hasło "Najpierw Włosi" - głoszone przez Salviniego od lat i powtarzane w obecnej kampanii przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Polityk kładzie w niej nacisk na potrzebę obrony Włochów i interesów narodowych oraz krytykuje zbyt liberalną jego zdaniem politykę migracyjną centrolewicowego rządu.

Włoska prasa podaje, że zdjęcia wykorzystane na plakatach wykonali fotografowie-cudzoziemcy, pracujący dla zagranicznych agencji, które sprzedają je w internecie.

Fotografie przedstawiają Czeszki i Słowaków - ujawnia "Corriere della Sera". Dziennik "Il Fatto Quotidiano" informuje zaś, że plakaty rozlepiają w Mediolanie imigranci, bo biorą za tę usługę mniejsze pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA