REKLAMA

Czy Polska jest bezpieczna, gdy terroryzm wybuchł w Brukseli? O tym rozmawiali posłowie

  • Autor: PAP/GP
  • 31 marca 2016 11:17
Czy Polska jest bezpieczna, gdy terroryzm wybuchł w Brukseli? O tym rozmawiali posłowie Zamach w stolicy Belgii był kolejnym z szeregu ataków, które dotykają Europę w ostatnich latach. Na zdjęciu opłakiwanie ofiar zamachu w Paryżu, na redakcję satyrycznego pisma. (fot.:pixabay.com)

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych na czwartkowym (31 marca) posiedzeniu omawia stan bezpieczeństwa Polski oraz stan zagrożenia terrorystycznego po zamachach w Brukseli. Informacje komisja ma otrzymać od ministrów, szefów służb specjalnych oraz mundurowych MSWIA i MON.

Oprócz informacji ministra koordynatora służb specjalnych, ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra obrony narodowej komisja wysłucha szefów Agencji Wywiadu, i Służby Wywiadu Wojskowego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Relację o stanie ochrony antyterrorystycznej przekażą też komendanci główni policji, Straży Granicznej, straży pożarnej i Żandarmerii Wojskowej oraz szef Biura Ochrony Rządu.

Komisja już wcześniej w tym składzie zapoznawała się z przygotowaniami do zabezpieczenia dwóch lipcowych wydarzeń: szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W samobójczych zamachach bombowych na lotnisku w Brukseli i w metrze, do których doszło w zeszły wtorek, zginęły 32 osoby, w tym jedna Polka; rannych zostało 340 osób - wśród nich troje Polaków - dwóch celników i kobieta. Do zamachów przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA