REKLAMA

Czy wróciła IV RP? Dużo niewiadomych

  • Autor: em
  • 31 października 2015 14:37
Czy wróciła IV RP? Dużo niewiadomych Na zdjęciu prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. facebook.com/pisorgpl)

Profesor Antoni Dudek (historyk, politolog, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej) zastanawia się, jak będzie funkcjonował przyszły rząd.

W wywiadzie dla portalu tvn24.pl profesor Antoni Dudek mówi, że na pewno pewne elementy projektu IV RP wrócą. Zastanawia się jednak, czy wszystkie. Według niego jest bowiem zbyt wiele niewiadomych.

- Prawo i Sprawiedliwość ma samodzielną większość, ale nie widać partnerów do większości konstytucyjnej na poziomie 2/3, bo jedyną siłą polityczną, która otwarcie deklaruje chęć zmiany konstytucji, jest ruch Kukiza. Ale to wciąż za mało. Zmiany konstytucji w tym Sejmie chyba jednak nie będzie. Pojawiłaby się tylko w przypadku przejścia większej liczby posłów PO do nowego obozu władzy - przewiduje specjalista.

Zdaniem profesora pierwszych powyborczych zmian należy spodziewać się w obszarze służb specjalnych i w mediach publicznych. Do zmiany jest też mnóstwo ustaw z zakresu polityki społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA